ARENA Hisse - Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺47,08

Güncel Fiyat

₺25.338.958,06

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.02 (-2.12%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ARENA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺47,08

Satış

₺47,08

Günlük Değişim %

-2,12%
Günlük Hacim (TL) ₺25.338.958,06
Taban ₺42,38

Haftalık En Yüksek

₺49,86

Aylık En Yüksek

₺49,86
F/K 30,11

Piyasa Değeri

₺4.708.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

48,08%
Volatilite 3,37%

Açılış Fiyatı

₺48,18

Alış

₺47,06

Günlük Değişim (TL)

₺-1,02
Tavan ₺51,75

Haftalık En Düşük

₺45,90

Aylık En Düşük

₺38,62
PD/DD 3,03

Sermaye

₺100.000.000,00
Net Kâr ₺156.338.408,00

ARENA - Şirket Hakkında

ARENA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ARENA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

SERKAN ÇELİK

Kuruluş Tarihi

18/09/1991

Halka Arz Tarihi

26.10.2000

Sektör

Donanım, yazılım ve tüketim ürünleri dağıtım

Çalışan Sayısı

413

Adres

Merkez Mahallesi Göktürk Caddesi No:4 34077, Eyüp İSTANBUL

Merkez

TR

ARENA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) 1991 yılında kurularak bilgisayar ve yan ürünleri toplama ticareti alanında faaliyet göstermeye başladı. Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ortakları arasında Redington Turkey Holding S.A.R.L. ve Perea Capital Partners LP bulunuyor. 2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında ise Raj Shankar, Sriram Ganeshan, Ahmet Levent Serttaş, Hakan Akbaş ve Ashok Veeraragavan yer alıyor.

Arena Bilgisayar Hakkında:

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., hizmet vermeye başladığı yıldan bu yana bilgisayar, bilgisayar ekipmanları, network, bilgi depolama, cep telefonu, yazılım, enerji ve otomasyon sistemleri alanında global ölçekte faaliyet göstermektedir.

Şirket tablet, akıllı telefon, yazılım ürünleri gibi farklı ürün gruplarında üretimler gerçekleştirmektedir. İstanbul merkezli bir şirket olarak kurulan Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin merkezi 2023 yılı itibarıyla İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde yer almaktadır.

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., 26-27 Ekim 2000 tarihlerinde YTL öncesi 31.000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzda aracı kurum olarak Finans Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlemi 2 Eylül 2000 tarihinde gerçekleşmiştir.

Arena Bilgisayar hisseleri Ana Pazar’da ARENA hisse koduyla işlem görmektedir. Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin grup şirketleri arasında Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş., Arena Mobile İletişim Hizmetleri ve Tüketici Elektroniği Sanayi ve Ticaret A.Ş., Online Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş., Arena International FZE ve Arena Connect bulunmaktadır.

Şirketin dahil olduğu endeksler arasında BIST İSTANBUL, BIST TÜM-100, BIST TEMETTÜ, BIST TEKNOLOJİ, BIST TÜM, BIST KATILIM TÜM, BIST KATILIM TEMETTÜ, BIST BİLİŞİM ve BIST ANA yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ARENA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ARENA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ARENA BILGISAYAR SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ARENA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.