ARASE Hisse - Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş.

₺57,95

Güncel Fiyat

₺58.357.580,75

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.2 (0.35%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ARASE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺57,95

Satış

₺58,00

Günlük Değişim %

0,35%
Günlük Hacim (TL) ₺58.357.580,75
Taban ₺52,20

Haftalık En Yüksek

₺59,50

Aylık En Yüksek

₺62,85
F/K 2,79

Piyasa Değeri

₺14.487.500.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,61%
Volatilite 1,56%

Açılış Fiyatı

₺58,10

Alış

₺57,95

Günlük Değişim (TL)

₺0,20
Tavan ₺63,70

Haftalık En Düşük

₺57,10

Aylık En Düşük

₺56,20
PD/DD 1,31

Sermaye

₺250.000.000,00
Net Kâr ₺5.197.770.875,00

ARASE - Şirket Hakkında

ARASE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ARASE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

16/05/2013

Halka Arz Tarihi

11.11.2021

Sektör

ELEKTRIK ENERJISI VE/VEYA KAPASITENIN DAĞITIMI VE PERAKENDE VEYA TOPTAN SATIŞI

Çalışan Sayısı

792

Adres

MURATPAŞA MAHALLESİ ÇIRÇIRDERE SOKAK NO:2 YAKUTİYE/ERZURUM

Merkez

TR

ARASE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yedi iline ve perakende satış alanında tüm Türkiye’ye hizmet veren Doğu Aras Enerji Yatırımları Anonim Şirketi (A.Ş.), kayıp kaçak oranlarının azaltılması, müşteri memnuniyetinin artırılması, sürdürülebilir ve kaliteli enerji dağıtımı konularında faaliyetler yürütüyor. Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş.’nin yüzde 51 pay sahipliğiyle Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve yüzde 49 pay sahipliğiyle Çedaş Elektrik Dağıtım Yatırımları A.Ş. ortaklığında 16 Mayıs 2013 tarihinde Erzurum'da kurulduğu biliniyor. Enerji dağıtımı alanında üstün bir faaliyet gösteren ve sektörün öncülerinden olmayı başaran Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş., yurt içi pazarlarda aktif bir rol oynuyor.

Doğu Aras Enerji Hakkında:

Elektrik, gaz, su ve buhar sektöründe faaliyet gösteren Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş.’nin ana merkezi Erzurum’un Yakutiye ilçesinde yer almaktadır. Şirket, 4-5 Kasım 2021 tarihlerinde 110 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur.

Doğu Aras Enerji Borsa İstanbul (BIST)’da ilk kez 11 Kasım 2021 tarihinde işlem görmüştür. Şirket, Oransal dağıtım yöntemiyle ve Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumuyla halka arz olmuştur.

Şirket hisseleri Yıldız Pazar’da ARASE hisse koduyla işlem görmektedir. Doğu Aras Enerji hisseleri BIST TÜM, BIST YILDIZ, BIST TÜM-100, BIST KATILIM TUM, BIST KATILIM TEMETTU, BIST HİZMETLER, BIST TEMETTÜ, BIST ELEKTRİK, BIST KATILIM 100 ve BIST HALKA ARZ endekslerinde bulunmaktadır. Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş.’nin fiili dolaşımdaki payının 43,648,159 lot ve pay oranının yüzde 17,45 olduğu bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ARASE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ARASE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DOGU ARAS ENERJI YATIRIMLARI A.S. hissesi alabilirsin.
ARASE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.