ANSGR Hisse - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

₺108,90

Güncel Fiyat

₺45.010.333,70

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.2 (0.18%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ANSGR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺108,90

Satış

₺108,90

Günlük Değişim %

0,18%
Günlük Hacim (TL) ₺45.010.333,70
Taban ₺97,85

Haftalık En Yüksek

₺119,50

Aylık En Yüksek

₺122,00
F/K 6,12

Piyasa Değeri

₺54.450.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

9,48%
Volatilite 2,21%

Açılış Fiyatı

₺108,70

Alış

₺108,80

Günlük Değişim (TL)

₺0,20
Tavan ₺119,50

Haftalık En Düşük

₺108,30

Aylık En Düşük

₺94,00
PD/DD 3,16

Sermaye

₺500.000.000,00
Net Kâr ₺8.893.373.672,00

ANSGR - Şirket Hakkında

ANSGR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ANSGR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Zekai Mehmet Tuğtan

Kuruluş Tarihi

17/04/2013

Halka Arz Tarihi

11.10.1993

Sektör

Sigorta sektörü elemanter dallar

Çalışan Sayısı

1708

Adres

Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Çam Pınarı Sokak, No:6, 34805 Beykoz / İstanbul

Merkez

TR

ANSGR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1925 senesinde faaliyetlerine başlayan Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kurulan İş Bankası önderliğinde faaliyete geçerek bugün hala aynı istikrar ile çalışmalarına devam ediyor. Sigorta alanında faaliyet gösteren Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi hayat sigortası kapsamında hizmet vermiyor. Ancak bunun dışındaki tüm branşlarda faaliyet gösteriyor. Şirket yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, tarım, hukuksal koruma, ferdi kaza, sağlık ve kredi sigortalarında çalışmalarını sürdürüyor.

Anadolu Anonim Türk Sigorta Hakkında:

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi 1925 senesinde İş Bankası önderliğinde kurulmuştur. Şirketin kuruluşunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimi etkili olmuştur. Sigorta alanında faaliyet gösteren şirket, hayat sigortası dışında ki tüm alanlarda sigorta hizmetleri vermektedir. Şirketin faaliyet kapsamına yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, tarım, hukuksal koruma, ferdi kaza, sağlık ve kredi sigortaları bulunmaktadır.

Kurulduğu günden beri sektöre pek çok yenilik katmış olan Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi 1983 senesinde paket sigorta sistemini başlatmıştır. Bununla birlikte 17 ayrı güvenceyi bir arada sağlayan Mavi Sigorta poliçelerini de ilk kez satışa sunmuştur. Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi aynı zamanda Türkiye sigortacılığında yeni bir branş olan "Elektronik Cihaz Sigortası"nı da başlatmıştır.

50 sene boyunca Karaköy’de hizmetlerine devam eden Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi 2001 senesinde İş Bankası iştirakleri ile aynı alanda yer alacağı İş Kuleleri’ne taşınmıştır.

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi 2002 senesinde ise Maksimum Hizmet Sigortacılığı anlayışı ile yepyeni bir dönem başlatmıştır. Kuruluşundan bu yana sahip olduğu hizmet anlayışını tek bir başlık altında toplayarak sektöre yeni bir ilk daha kazandırmıştır. Şirket 2004 senesinde ürün ve hizmetlerinden en fazla memnun olunan sigorta şirketi seçilmiştir. Anadolu Sigorta’nın kayıtlı sermayesi 3 milyar 500 milyon TL olarak bilinmektedir.

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi 25 Ekim 1993 tarihinde halka arz olmuştur. Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi hisseleri ANSGR hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ANSGR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ANSGR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ANADOLU ANONIM TURK SIGORTA SIRKETI hissesi alabilirsin.
ANSGR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.