ANHYT Hisse - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

₺126,20

Güncel Fiyat

₺93.629.160,80

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ANHYT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺126,20

Satış

₺126,20

Günlük Değişim %

0,00%
Günlük Hacim (TL) ₺93.629.160,80
Taban ₺113,60

Haftalık En Yüksek

₺139,70

Aylık En Yüksek

₺146,20
F/K 16,24

Piyasa Değeri

₺54.266.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

13,28%
Volatilite 4,04%

Açılış Fiyatı

₺126,20

Alış

₺125,90

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺138,80

Haftalık En Düşük

₺123,10

Aylık En Düşük

₺117,00
PD/DD 8,73

Sermaye

₺430.000.000,00
Net Kâr ₺3.342.382.433,00

ANHYT - Şirket Hakkında

ANHYT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ANHYT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MURAT ATALAY

Kuruluş Tarihi

31/05/1990

Halka Arz Tarihi

11.02.2000

Sektör

Ferdi veya grup bireysel emeklilik faaliyetlerinde bulunmak

Çalışan Sayısı

1062

Adres

Levent Mahallesi Meltem Sokak No :10 İş Kuleleri Kule:2 Kat:17-20 34330 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

Merkez

TR

ANHYT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Anadolu Hayat Emeklilik Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi olarak kuruluşundan bu yana bireylerin yaşamlarını daha güvenceli hale getirme misyonuyla ilerliyor. Şirket, sektöre “Sürdürülebilir Gelecek” mottosuyla öncülük ederek ekonomik, çevresel ve sosyal değer yaratmayı amaçlıyor. Anadolu Hayat Emeklilik bu stratejiyi tüm iş süreçlerine entegre ederek müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutuyor. Türkiye’de sigorta sektörünün gelişmesine büyük katkı sağlayan Anadolu Hayat Emeklilik, müşterilerinin geleceklerini sağlam bir zemine inşa etmelerine yardımcı olmaya devam ediyor.

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında:

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., Anadolu Hayat Sigorta A.Ş. ünvanıyla 31 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye İş Bankası A.Ş. çatısı altında bulunan şirket, bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektöründe faaliyet göstermektedir. Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye’nin çeşitli illerinde 300’ün üzerinde bölge satış müdürlüğü ve şubesi bulunmaktadır. Bu iller arasında İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Kocaeli, Antalya, Adana, Bursa ve Diyarbakır yer almaktadır. 

Şirketin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de bir şubesi bulunmaktadır. Anadolu Hayat Emeklilik ayrıca Türkiye İş Bankası, HSBC Bank ve Anadolubank başta olmak üzere pek çok özel acente aracılığıyla hizmet vermektedir.

Anadolu Hayat Emeklilik geniş bir hizmet yelpazesi sunarak müşterilerinin finansal geleceğini güvence altına almaya odaklanmaktadır. Şirketin temel faaliyet alanları arasında bireysel emeklilik fonlarının kurulması ve yönetilmesi, emeklilik sözleşmeleri, yıllık gelir sigortaları, portföy yönetimi sözleşmeleri ve saklama sözleşmelerinin akdedilmesi bulunmaktadır. Grup hayat sigortaları ve ölüm sigortaları gibi farklı sigorta hizmetleri de sunmaktadır.

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., 17-18 Şubat 2000 tarihlerinde 26 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirket ANHYT hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Anadolu Hayat Emeklilik’in halka açık paylarının oranı yüzde 17 olarak açıklanmıştır. Şirketin bileşeni olduğu BİST endeksleri arasında BİST Temettü, BİST Ulusal Tüm ve BİST Ulusal Tüm 100 yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ANHYT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ANHYT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ANADOLU HAYAT EMEKLILIK A.S. hissesi alabilirsin.
ANHYT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.