ALKIM Hisse - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

₺35,66

Güncel Fiyat

₺22.808.240,20

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.02 (-0.06%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALKIM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺35,66

Satış

₺35,66

Günlük Değişim %

-0,06%
Günlük Hacim (TL) ₺22.808.240,20
Taban ₺32,10

Haftalık En Yüksek

₺36,30

Aylık En Yüksek

₺36,30
F/K 18,22

Piyasa Değeri

₺5.349.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

6,64%
Volatilite 3,87%

Açılış Fiyatı

₺35,72

Alış

₺35,64

Günlük Değişim (TL)

₺-0,02
Tavan ₺39,22

Haftalık En Düşük

₺33,24

Aylık En Düşük

₺32,90
PD/DD 1,89

Sermaye

₺150.000.000,00
Net Kâr ₺293.572.659,00

ALKIM - Şirket Hakkında

ALKIM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALKIM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

14/10/1963

Halka Arz Tarihi

24.02.2000

Sektör

Maden sahaları işletilmesi ve üretimi, her nevi kimyasal maddeler üretimi ve satışı, faaliyet konuları ile ilgili ihracat, ithalat ve kara-deniz taşımacılığı

Çalışan Sayısı

409

Adres

İnönü Cad. No:13 Posta Kodu:34437 Taksim Beyoğlu / İstanbul

Merkez

TR

ALKIM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Alkim Alkali Kimya Anonim Şirketi (A.Ş.), 1948 yılında İstanbul’da şahıs şirketi statüsünde kuruldu. Kurulduğu yıl küçük bir imalathanede faaliyet göstermeye başlayan Alkim, 1957 yılında limited şirket hüviyetine bürünerek Alkali Madencilik Ltd.’in kurulumunu gerçekleştirdi. 1963 yılında Türkiye'de sodyum sülfat işletmelerini geliştirmek amacıyla Amerikan Essex Interore Inc. ile Alkali Madencilik Ltd. arasında kurulan ortaklıkla Alkim Alkali Kimya A.Ş. hayata geçmiştir. 1971 yılında ise Amerikalı ortak Essex Interore Inc., hisselerini Kora ailesine devretmiştir.

Alkim Hakkında:

Maden sahalarının üretimi ve işletilmesi, her çeşit kimyasal madde üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren Alkim, bulunduğu sektörde Türkiye pazarında önemli bir rol oynamaktadır. Şirketin üç adet kimya tesisi, bir adet kağıt tesisi, üç farklı göl işletmesi ve bir adet yer altı sodyum sülfat işletmesi bulunmaktadır. Alkim’in ana merkezi İzmir, Kemalpaşa’da yer almaktadır.

Alkim göl fabrikalarında sodyum sülfat ve sodyum klorür üretmekte, yer altı sodyum sülfat madeninde ise glauberit ve tenardit elde etmektedir. Yılda 420 bin ton sodyum sülfat ve 50 bin ton potasyum sülfat üretme kapasitesine sahip olan Alkim, üretimlerinde teknolojik gelişmelerden faydalanmaktadır.

Alkim Alkali Kimya A.Ş., 24-25 Şubat 2000 tarihlerinde YTL öncesi 7.200 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 2 Mart 2000’dir. Alkim hisseleri, ALKIM hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir.

Alkim Alkali Kimya A.Ş.’nin dahil olduğu endeksler arasında BIST İZMİR, BIST KATILIM TEMETTU, BIST TÜM, BIST SINAİ, BIST KATILIM TUM, BIST TÜM-100, BIST KATILIM 100, BIST ORMAN KAĞIT BASIM, BIST ANA ve BIST TEMETTÜ bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALKIM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALKIM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALKIM ALKALI KIMYA A.S. hissesi alabilirsin.
ALKIM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.