ALGYO Hisse - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺44,06

Güncel Fiyat

₺0,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALGYO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺0,00

Satış

₺0,00

Günlük Değişim %

0,00%
Taban ₺39,66

Haftalık En Yüksek

₺45,18

Aylık En Yüksek

₺46,98
F/K 4,95

Piyasa Değeri

₺6.384.294.000,00

Yabancı Oranı (%)

3,36%
Volatilite 0,82%

Açılış Fiyatı

₺0,00

Alış

₺0,00

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺48,46

Haftalık En Düşük

₺42,92

Aylık En Düşük

₺42,92
PD/DD 0,59

Sermaye

₺144.900.000,00
Net Kâr ₺1.289.382.689,00

ALGYO - Şirket Hakkında

ALGYO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALGYO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HARUN HANNE MORENO

Kuruluş Tarihi

06/08/1996

Halka Arz Tarihi

19.12.1996

Sektör

Gayrimenkul portföy işletmeciliği

Çalışan Sayısı

20

Adres

Muallim Naci Cad. No : 69 34347 Ortaköy-Beşiktaş / İSTANBUL

Merkez

TR

ALGYO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Türkiye’de gayrimenkul yatırım ortaklığı sektöründe çalışmalarını sürdüren Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), paydaşlarına değer katarak istikrarlı bir şekilde büyümeyi hedefliyor. Tüm faaliyetlerinde devlete, topluma, paydaşlarına, personellerine ve gayrimenkul yatırım sektörüne dürüst davranmayı prensip haline getiriyor. Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., kaliteyi ön planda tutarak müşterilerine kusursuz bir hizmet sunma hedefi taşıyor.

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hakkında:

Alarko Holding'in gayrimenkul geliştirme sektöründeki iştiraki olan Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 6 Ağustos 1996 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., portföyünde yer alan gayrimenkullerin kira getirisiyle yatırımcılarına sabit gelir sağlamaktadır. Aynı zamanda geliştirme amacıyla elinde değerli araziler de bulundurmaktadır.

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., öncelikli olarak Alarko Topluluğunun geliştirdiği projelere yatırım yapmaktadır. Bunun yanı sıra topluluk şirketinin sahip olduğu gayrimenkulleri devralarak kira geliri elde etmeyi de sürdürmektedir. Şirket, geliştirilmekte olan gayrimenkul projelerine ilk dönemlerde yatırım yapmaktadır. Bu sayede yatırımcılarını projelerdeki yüksek getiriden çıkacak vergiden muaf tutmayı hedeflemektedir.

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisselerinin yüzde 16,42'si Alarko Holding A.Ş.'ye, yüzde 34,78'lik kısmı Alsim Alarko Sanayi Tesisleri Ticaret A.Ş.'ye ve yüzde 48,77'si halka ait bulunmaktadır. Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. portföyü ağırlıklı olarak Alarko Arazi Geliştirme Grubunun konut projelerinden oluşmaktadır. Şirketin halka arz edilen hisse senetleri de dahil olmak üzere tüm hisse senetleri kâr payı ödemelerinde eşit hakka sahip olmaktadır.

20 Aralık 1996 tarihinde halka arz edilen Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin kayıtlı sermayesinin 150 milyon TL olduğu bilinmektedir. Dönemin parasıyla 4 bin 100 TL'den halka arz edilen Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisseleri günümüzde Borsa İstanbul (BİST)'da işlem görmektedir.

Gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak kurulan şirketin halka açıklık oranı yüzde 49 olarak kamuoyuna duyurulmuştur. Borsada ALGYO hisse kodu kısaltmasıyla işlem gören şirketin günlük lot hacmi 2 milyon civarında seyretmektedir. Ayrıca şirketin piyasa değeri 7 milyar TL olarak açıklanmıştır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALGYO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALGYO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALARKO GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
ALGYO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.