ALCTL Hisse - Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş.

₺95,50

Güncel Fiyat

₺59.289.831,60

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.7 (1.81%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALCTL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺95,50

Satış

₺95,55

Günlük Değişim %

1,81%
Günlük Hacim (TL) ₺59.289.831,60
Taban ₺85,95

Haftalık En Yüksek

₺99,15

Aylık En Yüksek

₺110,80
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺3.695.923.726,00

Yabancı Oranı (%)

5,50%
Volatilite 4,16%

Açılış Fiyatı

₺94,10

Alış

₺95,50

Günlük Değişim (TL)

₺1,70
Tavan ₺105,00

Haftalık En Düşük

₺92,60

Aylık En Düşük

₺92,60
PD/DD 1,72

Sermaye

₺38.700.772,00
Net Kâr ₺-178.559.558,00

ALCTL - Şirket Hakkında

ALCTL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALCTL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ÖZGÜR DENİZ ERZİNCAN

Kuruluş Tarihi

14/09/1983

Halka Arz Tarihi

22.03.1988

Sektör

Elektroteknik ve haberleşme

Çalışan Sayısı

381

Adres

Barbaros Mah. Mor Sümbül Sk. Nidakule Blok No: 7/3F İç Kapı No: 1 Ataşehir, İstanbul

Merkez

TR

ALCTL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş.

Fransa merkezli bir küresel telekomünikasyon ekipmanları şirketi olan Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon Anonim Şirketi (A.Ş.), 130’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket birleşmiş ağ dolaşımları, mobil, sabit, IP teknolojileri ve yazılım hizmetleri üzerine faaliyet göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Teknoloji Donanımı ve Ekipmanları Sanayi Grubu Lideri seçilen Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş., Top 100 Global Yenilikçiler listesinde de dördüncü sırada yer aldı.

Alcatel Lucent Hakkında:

Temelleri 14 Eylül 1983 tarihinde atılan Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş., resmi olarak 1 Aralık 2006’da Fransa’nın Boulogne-Billancourt şehrinde, Lucent Technologies ile birleşerek kurulmuştur. Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş.’nin La Compagnie Generale d'Electricite (CGE) ve Western Electric Manufacturing Company’de kökleri bulunmaktadır. Fransa merkezli kurulan şirket, bugün neredeyse dünyanın her yerinde faaliyet gösteren bir şirket haline gelmiştir.

Kökleri çok eskiye dayanan şirket, 1998’de ünvanını Alcatel olarak değiştirmiş ve telekomünikasyon sektörüne odaklanmıştır. 2004 yılında Alcatel, TCL Corporation ile ortak bir cep telefonu üretimi girişimini duyurmuştur. Alcatel ve Lucent Technologies telekomünikasyon sektöründeki yoğun rekabete karşı 30 Kasım 2006 yılında birleşmiştir.

22 Mart 1988 tarihinde halka arz olan Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş.’nin halka arz fiyatı bilinmemektedir. Şirket, ALCTL hisse koduyla Ana Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 34,97’dir. Alcatel-Lucent Teletaş hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da BİST TÜM-100, BİST TEKNOLOJİ, BİST ANKARA, BİST BİLİŞİM ve BİST TEKNOLOJİ endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALCTL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALCTL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALCATEL LUCENT TELETAS TELEKOMUNIKASYON A.S. hissesi alabilirsin.
ALCTL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.