ALARK Hisse - Alarko Holding A.Ş.

₺103,60

Güncel Fiyat

₺519.623.615,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.6 (0.58%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALARK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺103,60

Satış

₺103,70

Günlük Değişim %

0,58%
Günlük Hacim (TL) ₺519.623.615,00
Taban ₺93,25

Haftalık En Yüksek

₺107,00

Aylık En Yüksek

₺110,60
F/K 8,04

Piyasa Değeri

₺45.066.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

14,45%
Volatilite 2,62%

Açılış Fiyatı

₺103,00

Alış

₺103,60

Günlük Değişim (TL)

₺0,60
Tavan ₺113,90

Haftalık En Düşük

₺100,70

Aylık En Düşük

₺100,70
PD/DD 0,98

Sermaye

₺435.000.000,00
Net Kâr ₺5.604.881.896,00

ALARK - Şirket Hakkında

ALARK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALARK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

16/12/1972

Halka Arz Tarihi

01.01.1974

Sektör

PORTFÖY YÖNETİMİ

Çalışan Sayısı

5078

Adres

MUALLİM NACİ CADDESİ NO:69 34347 ORTAKÖY/İSTANBUL

Merkez

TR

ALARK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alarko Holding Anonim Şirketi (A.Ş.), 50 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Şirket yüksek teknolojili Ar-Ge yatırımları ve üretim kapasitesiyle Türkiye ekonomisinde aktif bir rol oynuyor. Alarko Holding yalnızca Türkiye sınırlarında değil, uluslararası projelerde de etkin bir şekilde faaliyet gösteriyor. Güçlü kurumsal etik değerleri ve üstün kalite ilkesiyle sektördeki öncü konumunu sürdürüyor.

Alarko Holding Hakkında:

Alarko Holding A.Ş., 1954 yılında kolektif bir şirket olarak İstanbul’da kurulmuştur. Şirketin kurucuları iş insanları İshak Alaton ve Dr. Üzeyir Garih’tir. 1973 yılında holding haline getirilen şirket, halen aynı ünvanla varlığını sürdürmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında güçlü bir satış ağına sahip olan Alarko Holding’in İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya’da şubeleri bulunmaktadır.

Alarko Holding enerji, taahhüt, sanayi, turizm, arazi geliştirme ve girişim sermayesi olmak üzere altı farklı alanda faaliyet göstermektedir. Özellikle enerji sektöründe elektrik dağıtımı, üretimi ve ticareti alanlarında önemli projelere imza atmaktadır. Bu projeler arasında hidroelektrik santraller, doğalgaz tesisleri ve termik santrallerin yanı sıra Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla fotovoltaik güneş enerjisi santrali gibi yenilikçi projeler de yer almaktadır. 

Alarko Holding klima üretimi ve satışında sektörde önemli bir yer tutmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bodrum’da turizm ve otelcilik sektörüne yatırım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Alarko Holding A.Ş., 27 Ocak 1992 tarihinde 8,75 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 29,65 olarak açıklanmıştır. Alarko Holding, ALARK hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. 

Şirketin dahil olduğu BİST endeksleri arasında BİST İstanbul, BİST 100, BİST Yıldız, BİST 50, BİST Temettü, BİST 30, BİST Holding ve Yatırım, BİST Mali, BİST Kurumsal Yönetim ve BİST Tüm yer almaktadır. Şirketin işlem gören diğer hisseleri ise ALCAR koduyla Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve ALGYO koduyla Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’dir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALARK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALARK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALARKO HOLDING A.S. hissesi alabilirsin.
ALARK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.