AKGRT Hisse - Aksigorta A.Ş.

₺7,02

Güncel Fiyat

₺127.170.401,53

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.03 (-0.43%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AKGRT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺7,02

Satış

₺7,03

Günlük Değişim %

-0,43%
Günlük Hacim (TL) ₺127.170.401,53
Taban ₺6,32

Haftalık En Yüksek

₺7,16

Aylık En Yüksek

₺9,00
F/K 8,53

Piyasa Değeri

₺11.316.240.000,00

Yabancı Oranı (%)

23,23%
Volatilite 1,99%

Açılış Fiyatı

₺7,07

Alış

₺7,02

Günlük Değişim (TL)

₺-0,03
Tavan ₺7,72

Haftalık En Düşük

₺6,98

Aylık En Düşük

₺6,98
PD/DD 3,13

Sermaye

₺1.612.000.000,00
Net Kâr ₺1.326.825.398,00

AKGRT - Şirket Hakkında

AKGRT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AKGRT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Uğur Gülen

Kuruluş Tarihi

15/12/2004

Halka Arz Tarihi

23.11.1994

Sektör

Sigortacılık

Çalışan Sayısı

771

Adres

Fatih Sultan Mehmet Mah. Poligon Cad. Buyaka 2 Sitesi, 1Blok No:8A, İç Kapı No:2 34771 Ümraniye - İSTANBUL

Merkez

TR

AKGRT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Aksigorta A.Ş.

60 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin en saygın sigorta şirketlerinden biri olan Aksigorta Anonim Şirketi (A.Ş.), aynı zamanda sektörünün liderleri arasında yer alıyor. Banka sigortacılığı kavramını sigortacılık literatürüne kazandıran şirket, günümüzde inovatif sigortacılık anlayışını sürdürmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Şirketi olarak seçilen ve bu ünvanını koruyabilmek için sürekli olarak nitelikli faaliyetlere imza atan Aksigorta, müşteri odaklı hizmet politikasıyla dikkat çekiyor.

Aksigorta Hakkında:

Temelleri 1960’ta atılan Aksigorta A.Ş.’nin ilk acentesi 1960’lı yıllarda Lami Teymen tarafından Adana’da açılmış olup günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. 1983’te banka sigortacılığı alanında ilk online poliçe tanzimini gerçekleştiren şirket, teknolojik altyapıları kullanarak hizmet kalitesini artırmayı amaç edinmektedir.

Aksigorta’nın ortaklarından olan AkEmeklilik A.Ş., Aviva Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile 2007’de birleşmiştir. Şirket bunun ardından, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. ünvanıyla hizmet sunmayı sürdürmekte ve Akbank Aksigorta A.Ş. ve AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş.'nin yetkili acentesi olarak faaliyet göstermektedir. Aksigorta, günümüzde 10 bölge müdürlüğü, 664 çalışan, 3 bine yakın bağımsız acente, 782 Akbank şubesi, 69 broker ve 5 bin 750'ye yakın anlaşmalı kurumla hizmet vermektedir.

Sigorta sektörüne yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan Aksigorta, gelişen teknolojiyi ve dijitalleşmenin gücünü sürdürülebilir büyüme hedeflerine uyarlamaktadır. Aksigorta, sektördeki lider konumunu günümüzde hala korumaktadır. Aksigorta A.Ş., istikrarlı şekilde daha fazla pazar payı yakalayarak sektörün ve ülke ekonomisinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Genel merkezi İstanbul’da bulunan şirkette, genel müdür görevini günümüzde Uğur Gülen üstlenmektedir.

Aksigorta, Sabancı Holding ve Belçikalı Ageas’ın ortaklığından oluşmaktadır. Ageas Insurance International N.V ve Hacı Ömer Sabancı Holding yüzde 36’lık bir paya sahiptir. Şirketin geriye kalan payı ise halka açık olarak kabul edilmektedir. Şirket, 23 Kasım 1994 tarihinde 7,20 TL fiyatla halka arz olmuştur. Aksigorta hisseleri AKGRT hisse koduyla BIST 30 endeksinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AKGRT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AKGRT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AKSIGORTA A.S. hissesi alabilirsin.
AKGRT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.