AKFYE Hisse - Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.

₺26,14

Güncel Fiyat

₺522.916.306,32

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.14 (4.56%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AKFYE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺26,14

Satış

₺26,14

Günlük Değişim %

4,56%
Günlük Hacim (TL) ₺522.916.306,32
Taban ₺22,50

Haftalık En Yüksek

₺26,40

Aylık En Yüksek

₺31,60
F/K 22,57

Piyasa Değeri

₺26.559.075.094,58

Yabancı Oranı (%)

46,58%
Volatilite 8,56%

Açılış Fiyatı

₺25,10

Alış

₺26,10

Günlük Değişim (TL)

₺1,14
Tavan ₺27,50

Haftalık En Düşük

₺21,80

Aylık En Düşük

₺21,16
PD/DD 5,68

Sermaye

₺1.016.031.947,00
Net Kâr ₺1.176.937.000,00

AKFYE - Şirket Hakkında

AKFYE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AKFYE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

12/01/2007

Halka Arz Tarihi

10.03.2023

Çalışan Sayısı

227

Adres

İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi, NO:3 Çankaya/ANKARA

Merkez

TR

AKFYE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.

Akfen Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'nin enerji sektöründeki en önemli aktörler arasında yer alıyor. 2009 yılında ilk Hidroelektrik Santral (HES) tesisini faaliyete geçirerek elektrik üretimine başlayan şirket, enerji sektöründeki güçlü atılımlarıyla dikkat çekiyor. 

Akfen Yenilenebilir Enerji Hakkında:

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş., 2009 yılında Akfen Holding tarafından kurulmuştur. Şirketin Genel merkezi İstanbul’da bulunan şirket, enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Özellikle de yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı enerji üretimi, dağıtımı ve ticareti gibi alanlarda öne çıkmaktadır.

Türkiye genelinde enerji projelerine imza atan Akfen Yenilenebilir Enerji, aynı zamanda uluslararası arenada da enerji projelerine imza atmaktadır. Firma, sürdürülebilir enerji üretimi ve çevre dostu yaklaşımlar konusunda engin deneyimiyle dikkat çekmektedir. Türkiye ve uluslararası enerji pazarlarında kalıcı bir iz bırakma hedefi doğrultusunda yenilikçi projelere imza atmaya devam etmektedir.

Küresel sürdürülebilir kalkınma hedeflerini desteklemek ve uygulamak da Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin öncelikleri arasında yer almaktadır. Şirket, EN ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi ile insani, toplumsal ve çevresel değerlere saygı gösteren bir kurum kimliği oluşturmaktadır. Etik kuralları benimseyerek bunları tüm düzeylerde uygulamaktadır. Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş., ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile enerji verimliliği sağlayarak sera gazı emisyonlarını azaltmaktadır.

Şirketin 2022 yılı itibarıyla hidroelektrik santralleri grubunun kurulu gücü 228,7 MW seviyesindedir. Güneş enerjisi santrallerinin yıl sonu kurulu gücü ise 121,4 MW dolaylarında bulunmaktadır. Akfen Yenilenebilir Enerji’nin rüzgar enerjisi santralleri grubunun 2022 yıl sonu kurulu gücü ise 348,9 MW seviyesindedir.

Akfen Holding, Ocak 2023’te European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) ve International Finance Corporation (IFC)’nin Akfen Yenilenebilir Enerji’deki hisselerini satın alarak şirketin yüzde 100 sahibi olmuştur. Mart 2023’te gerçekleştirilen halka arz sonrasında, halka arz olan şirket payları (toplam sermayenin yüzde 33,5’i) 16 Mart 2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul (BİST)’da AKFYE hisse koduyla işlem görmeye başlamıştır.

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. hisseleri, Borsa Genel Müdürlüğü tarafından alınan karar neticesinde 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren 2023 yılının son çeyreğinde BİST 100 endeksinde yer alacaktır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AKFYE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AKFYE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AKFEN YENILENEBILIR ENERJI A.S. hissesi alabilirsin.
AKFYE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.