AKFGY Hisse - Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺2,57

Güncel Fiyat

₺95.859.356,69

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.02 (0.78%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AKFGY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺2,57

Satış

₺2,58

Günlük Değişim %

0,78%
Günlük Hacim (TL) ₺95.859.356,69
Taban ₺2,30

Haftalık En Yüksek

₺2,61

Aylık En Yüksek

₺2,61
F/K 11,35

Piyasa Değeri

₺10.023.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

4,83%
Volatilite 1,96%

Açılış Fiyatı

₺2,56

Alış

₺2,57

Günlük Değişim (TL)

₺0,02
Tavan ₺2,80

Haftalık En Düşük

₺2,37

Aylık En Düşük

₺2,17
PD/DD 0,55

Sermaye

₺3.900.000.000,00
Net Kâr ₺883.124.981,00

AKFGY - Şirket Hakkında

AKFGY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AKFGY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Ece Demirpençe

Kuruluş Tarihi

25/06/1997

Halka Arz Tarihi

06.05.2011

Sektör

Gayrimenkul yatırım ortaklığı

Çalışan Sayısı

37

Adres

LEVENT LOFT BÜYÜKDERE CADDESİ NO:201 C BLOK KAT:8 DAİRE:151 34394 LEVENT İSTANBUL

Merkez

TR

AKFGY Ortaklık Yapısı

Missing Image

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Temelleri 1976 yılında Hamdi Akın tarafından atılan ve 1999 yılında holding statüsüne kavuşan Akfen Holding'in bir alt şirketi olarak bilinen Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), yatırım alanında hizmet veriyor. Şirketin temel faaliyetleri arasında gayrimenkul sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak, gayrimenkul portföyü oluşturmak ve geliştirmek bulunuyor. Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2011 yılında halka açılan bir şirket olması sebebiyle de dikkat çekiyor. Günümüzde Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görüyor.

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hakkında:

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., özellikle gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak ve gayrimenkul portföyü oluşturmak ve genişletmek alanlarında faaliyet göstermektedir. Bulunduğu sektörde öncü olmasını sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmekte olan şirket, her geçen gün adından daha sık şekilde söz ettirmektedir. 

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.,’nin bugüne dek tamamlanan ve halen devam etmekte olan pek çok farklı projesi bulunmaktadır. Şirketin 27 projeyle zengin bir portföye ulaştığı bilinmektedir. Her geçen gün kendisini geliştiren Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., orta sınıf otel projeleri tasarlamaktadır. Şirketin yatırım alanında sunduğu hizmetler sayesinde de tercih edildiği ve sektörün öncüsü olmasını sağlayacak çalışmalara imza attığı bilinmektedir.

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 5-6 Mayıs 2011 tarihlerinde 2,05 TL-2,50 TL fiyatla halka arz olmuştur. Aracı kurum olarak Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Toplamda yüzde 44,50 pay oranına sahip olduğu bilinmektedir. Şirketin BIST için ilk işlem tarihi 11 Mayıs 2011 yılı olmuştur. Akfen Gayrimenkul hisseleri, AKFGY hisse koduyla Yıldız Pazar’da İşlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında XYLDZ, XYUZO, XU100, XUMAL, ISKDN, XUMAL ve XGMYO yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AKFGY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AKFGY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AKFEN GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
AKFGY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.