AFYON Hisse - Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

₺13,50

Güncel Fiyat

₺83.905.575,31

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.09 (0.67%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AFYON Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺13,50

Satış

₺13,51

Günlük Değişim %

0,67%
Günlük Hacim (TL) ₺83.905.575,31
Taban ₺12,15

Haftalık En Yüksek

₺13,68

Aylık En Yüksek

₺14,87
F/K 5,44

Piyasa Değeri

₺5.400.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,91%
Volatilite 2,83%

Açılış Fiyatı

₺13,42

Alış

₺13,50

Günlük Değişim (TL)

₺0,09
Tavan ₺14,85

Haftalık En Düşük

₺12,98

Aylık En Düşük

₺11,72
PD/DD 1,36

Sermaye

₺400.000.000,00
Net Kâr ₺992.471.887,00

AFYON - Şirket Hakkında

AFYON şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AFYON ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

15/04/1954

Halka Arz Tarihi

27.03.1991

Sektör

Çimento ve klinker üretimi

Çalışan Sayısı

123

Adres

Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Allianz Tower Kat: 23-24 34750 Ataşehir / İSTANBUL 

Merkez

TR

AFYON Ortaklık Yapısı

Missing Image

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

Afyon Çimento Sanayi Türk Anonim Şirketi (T.A.Ş.), İtalyan Italcementi Grubunun bir iştiraki olarak biliniyor. Şirket, Türkiye'de Ciments Francais’in temsilci firması olarak bilinen Set Group A.Ş. tarafından yönetiliyor. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş., klinker başta olmak üzere çimento ve diğer ilgili ürünlerin üretimini, pazarlamasını ve dağıtımını gerçekleştiriyor. Türkiye merkezli bir şirket olan Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş., 548 bin ton yıllık klinker üretim kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Afyon Çimento Hakkında:

Gri, beyaz ve sülfat ve dayanıklı çimentolar üreten Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. 32, 35 ve 42 otel sınıfı dökme ve 50 ila 25 kilogramlık torbalar satışa sunmaktadır. Şirketin yıllık öğütme kapasitesi 783 bin ton olarak bilinmektedir. Yıllık çimento üretim kapasitesi ise 650 bin ton olarak bilinmektedir. Afyon Çimento, İstanbul Ambarlı’da yer alan dört çimento fabrikası ve öğütme merkeziyle üretimlerini gerçekleşmektedir.

11 Nisan 1990 tarihinde kurulduğu bilinen şirketin günümüzde yönetim kurulunda Serra Sabancı, Mustafa Nedim Bozfakıoğlu, Nevra Özhatay Seyfettin ve Ata Köseoğlu gibi isimler bulunmaktadır. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş., geniş bir faaliyet alanına sahip olması sebebiyle dikkat çekmektedir. Çimento üretip satmak şirketin ana faaliyet konusu olsa da şirket, ilgili her türlü yan sanayi kuruluşlarına iştirak etmek gibi önemli faaliyetler göstermektedir.

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş., üretimlerine 1950 yılında 85 bin ton kapasiteli yaş sistem fırınının devreye alınmasıyla başlamıştır. Bu yıldan beri üretimlerine hız kesmeden devam etmekte ve çimento üretiminde teknolojik yeniliklerin gerisinde kalmamaktadır. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.’nin günümüzde 100’den fazla personeli bulunmaktadır.

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş., 27 Mart 1991 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin borsadaki ilk işlem tarihi de bu tarihtir. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da AFYON hisse koduyla işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AFYON hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AFYON yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AFYON CIMENTO SANAYI T.A.S. hissesi alabilirsin.
AFYON yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.