BIST Şirket Haberleri

ZOREN, Zorlu Yenilenebilir Enerji Şirketi için Halka Arz Çalışmalarını Başlattı

October 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
ZOREN, Zorlu Yenilenebilir Enerji Şirketi için Halka Arz Çalışmalarını Başlattı

Zorlu Enerji, enerji sektöründe 30 yıllık deneyime sahip, enerji çözümleri üreten bir şirket olarak dikkat çekiyor. Elektrikli araç şarj istasyonları işletmeciliğinden güneş paneli satış ve dağıtımına kadar her alanda hizmet veriyor.

🌞 Yenilenebilir Enerjiye Yatırım

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltma ve iklim hedeflerine ulaşma konusundaki çabalarına değinerek ülkenin yenilenebilir enerji kaynakları açısından elverişli bir konumda olduğunu belirtti. Ayrıca enerji arzının çeşitli kaynaklardan sağlanmasının önemini vurgulayarak bu doğrultuda sadece yenilenebilir enerjiye yatırım yaptıklarını ifade etti.

🌐 Yenilenebilir Enerji Şirketleri İlgi Odağı

Son dönemde enerji şirketlerinin, özellikle de yenilenebilir enerji şirketlerinin halka arzının büyük ilgi gördüğünü ve yatırım iştahının yeniden oluştuğunu belirten Sinan Ak, küresel trendler ve Türkiye’nin ekonomik ihtiyaçları doğrultusunda yenilenebilir kaynaklarla üretim yapmanın büyük bir önem taşıdığını vurguladı.

🚀 2024 Hedefleri

Zorlu Enerji, 2024 yılının ilk yarısında tamamlamayı planladığı halka arza, yerli ve yabancı yatırımcıların yeterli ilgiyi göstereceğini düşünüyor. Şirket, halka arz sonrasında da yeni nesil enerji şirketi olarak teknoloji ile enerjinin kesiştiği her noktada faaliyet göstermeye devam edecek.

📊 Halka Arza Yönelik Detaylar

29.09.2023 tarihinde Zorlu Enerji, Zorlu Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi’nin sermayesinin 100%’üne sahip olduğunu ve paylarının bir kısmının halka arzına ilişkin çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

ZOREN, Zorlu Yenilenebilir Enerji Şirketi için Halka Arz Çalışmalarını Başlattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: KAP