Borsa Haberleri

Zorlu Enerji Dağıtım’ın Satışı İçin Rekabet Kurulu ve EPDK’dan Onay Çıktı

Mart 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Zorlu Enerji Dağıtım’ın Satışı İçin Rekabet Kurulu ve EPDK’dan Onay Çıktı

Zorlu Enerji (ZOREN), 100% bağlı ortaklığı Zorlu Enerji Dağıtım paylarının tamamının Palmet Enerji’ye satılması sürecine ilişkin olarak açıklama yaptı.

Şirketin KAP’a yaptığı bildirime göre Zorlu Enerji Dağıtım’ın tüm hak ve borçlarıyla birlikte devri için Rekabet Kurulu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan (EPDK) onay alındı. Yapılan açıklamada “Pay devir işlemleri tam ve zamanında kamuya açıklanacaktır” denildi.

13 Şubat’ta Anlaşma İmzalanmıştı

Zorlu Enerji ve Palmet Enerji arasında Zorlu Enerji Dağıtım’ın satışı için 13 Şubat’ta anlaşma imzalandığı açıklanmıştı. Söz konusu şirketin devri; sermayesini temsil eden her biri 1 TL nominal değerde 895 milyon 150 bin adet payı kapsıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti