ABD Borsası Notları

Zirve Üstüne Zirve! Güne Hareketli Başlayan Hisseler Neler?

February 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Zirve Üstüne Zirve! Güne Hareketli Başlayan Hisseler Neler?

ABD hisse senedi endekslerinde risk iştahı yüksek kalmaya devam ediyor. Dün 5.000 seviyesini test ederek zirveyi test eden S&P 500 endeksi haftanın son işlem gününe hafif yükselişle başlıyor.

Ayrıca, mevsimsel etkilerden dolayı revize edilen ABD aylık tüketici enflasyonu (TÜFE) verisi 0,3%’ten 0,2%’ye gerileyerek enflasyondaki soğumayı teyit etti.

Veri takviminin sakin olduğu haftada Fed yetkililerinin açıklamaları piyasa fiyatlamaları üzerinde belirleyici olurken devam eden bilanço sezonunun etkisiyle hisse bazlı ayrışmalar takip ediliyor. 

S&P 500’te işlem gören şirketlerin 80,6%’sı piyasa beklentilerinin üzerinde bilanço açıkladı. Bu oranın 1994’ten bu yana takip edilen çeyreklik ortalama 67%’nin üstünde olduğu değerlendirilebilir.

Sonuç olarak güçlü geçen bilanço sezonu, soğuma gösteren enflasyon verileri ve dirençli kalan ABD ekonomisi sayesinde S&P 500 yılbaşından bu yana neredeyse 5% değer kazandı. 

Kapanış sonrası bilanço paylaşan Pinterest’in (PINS) hisseleri, şirketin beklenenden daha zayıf yıllık beklenti paylaşması ve gelirin analist beklentilerinin altında kalması nedeniyle değer kaybetti. Bilanço açıklayan diğer bir şirket olan PepsiCo (PEP) hisseleri ise karışık sonuçlar üzerine hafif düştü. 

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

📱 ERIC – Ericsson

💳 AFRM – Affirm 

🚗 TSLA – Tesla

🔗 ARM – Arm Holdings

💡 IREN – Iris Energy 

💰 COIN – Coinbase

🖥️ NVDA – Nvidia

🏦 SOFI – SoFi 

⛏️ BITF – Bitfarms 

8️⃣ HUT – Hut 8 Mining

Zirve Üstüne Zirve! Güne Hareketli Başlayan Hisseler Neler?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq