Bültenler

Zayıf Perakende Bilançolarıyla Borsalar Düştü

Kasım 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Zayıf Perakende Bilançolarıyla Borsalar Düştü

Bugün hayal kırıklığı yaratan bazı perakende bilançolarının ardından borsalar güne ekside başlarken, yatırımcılar şimdi dikkatini Fed’in toplantı tutanaklarına çevirdi.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,29%, S&P 500 0,23% ve Nasdaq 0,36% geriledi.

📍 Ne Oldu?

Geçen hafta perakende devleri Walmart (WMT) ve Target’ın (TGT) güçlü bilançolarının ardından Lowe’s (LOW), bilançosunda 2023’e ilişkin satış görünümünü düşürdü ve yaklaşık 4% geriledi. Best Buy (BBY) da yine 2023 tahminlerini düşürmesinin yanı sıra bilançosunda gelir beklentilerini kaçırdı ve 5%’in üzerinde geriledi. 

Öte yandan yatırımcılar Fed’in enflasyon ve ekonomik görünüme ilişkin yorumları için bir yandan da merkez bankasının 31 Ekim-1 Kasım tarihli toplantısının tutanaklarını bekliyor olacak. 

Yatırımcılar, merkez bankasının gösterge faiz oranını 5,25%-5,50% seviyesinde bırakmasının ardından politika yapıcıların faiz kararına ilişkin bazı bilgiler edinmeyi ve ileriye dönük olarak tutumlarını değiştirmeleri için nelerin gerekebileceğini öğrenmeyi umuyor. 

Piyasa beklentileri, FOMC’nin aralık toplantısında faizleri sabit bırakacağı konusunda neredeyse oybirliğine işaret ediyor.

Yatırımcılar bugün ayrıca Nvidia (NVDA) ve HP’nin (HPQ) bilançılarını izliyor olacak. 

👀 Ne Dediler? 

Deutsche Bank’tan Jim Reid, S&P’deki son hareketlerin endeksi ağustos başından bu yana en yüksek seviyeye taşıdığını ve ekim sonundaki en düşük seviyeden bu yana 10,4% ilerleme kaydettiğini söyledi:

Aslında aylık bazda endeks şu anda Temmuz 2022’den bu yana en iyi performansını gösterme yolunda ilerliyor. İlginç bir şekilde, haber akışının ağırlıklı olarak olumsuz olduğu bir başka ayı geride bıraktık ancak güvercin bir dönüşe ilişkin artan umutlar, önümüzdeki birkaç ay boyunca daha büyük kayıplar öncesinde piyasalar için kısa bir canlanmayı desteklemeye yardımcı oldu.

📊 Hisse Hareketleri

Dick’s Sporting Goods (DKS) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrekte analist beklentilerini aşan rakamlar açıklamasının ardından 10% değer kazandı. 

Baidu (BIDU) bilançosunda beklentilerin hafif üzerinde gelen gelirlerinin ardından 3% yükseldi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti