Borsa Haberleri

Yünsa, 1,7 Milyon Avroluk Yatırım Açıkladı!

Temmuz 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yünsa, 1,7 Milyon Avroluk Yatırım Açıkladı!

Yünsa, sürdürülebilir bir gelecek için önemli bir adım attı. 24 adet dokuma tezgahı ve 2 adet büküm makinesi yatırımı yapma kararı alarak toplamda 1,7 milyon avroluk bir yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırım, hem teknik firede düşüş hem de üretim kapasitesinde artış sağlamayı hedefliyor. 

Yatırım Detayları ve Beklentiler 🏭 

Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, bu yatırımla birim enerji tüketimi ve teknik firelerin azaltılacağını, böylece maliyetlerin de düşeceğini belirtti. Ayrıca enerji verimliliği ve birinci kalite kumaş üretim oranında da artış bekleniyor. Bu sayede hem müşteri memnuniyeti hem de çalışan verimliliği artırılacak. 

Daha Yaşanabilir Bir Dünya için 🌍

Yünsa; yenilikçi, ileri teknolojilere yatırım yaparak fabrikalardaki dijitalleşmenin ve 4.0 altyapısına uygunluğun artırılmasını hedefliyor. Avrupa’nın en büyük entegre dokuma kumaş üreticisi olarak, yıllık 4.500 ton kamgarn iplik üretme ve 10,5 milyon metre kumaş dokuma kapasitesine sahip olduklarını belirten Sürmegöz, enerji tasarruflu yeni makine ve ekipman yatırımlarını devreye aldıklarında karbon ayak izini azaltma konusunda önemli gelişme kaydedeceklerini ifade etti. 

Yünsa, gelecek nesillere karşı sorumluluk bilinciyle, çevreye duyarlı bir işletme olarak enerji ihtiyacını düşürüp atıklarını azaltmayı hedefliyor. Şirket, bu çevreye duyarlı çalışmalarla daha yaşanabilir bir dünya için öncülük etmeye devam edeceklerini belirtiyor. 

Yatırım Takvimi 📅

Büküm makinesi yatırımının 2023 sonunda, dokuma tezgahı yatırımının ise Ocak 2024’te tamamlanması öngörülüyor. Bu yatırımların tamamlanmasıyla Yünsa’nın üretim kapasitesi ve verimliliği artacak, enerji tüketimi azalacak ve karbon ayak izi düşecek. 

Hedefler ve Vizyon 🎯

Yünsa’nın stratejik öncelikleri ve vizyonu doğrultusunda; güncel teknolojileri kullanarak ürün ve hizmet sürecinin kalitesini sürekli iyileştirmeyi ve bunlardan güç alarak müşteri beklentilerini karşılamayı hedefliyor. Yünsa, bu yatırımlarla sürdürülebilir bir gelecek için önemli adımlar atarken verimlilik düzeyini ve kalitesini yükselterek üretim kapasitesini de arttırıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti