Borsa Yorumları

Yükseliş Kaydedebilecek Ucuz Hisseler!

January 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yükseliş Kaydedebilecek Ucuz Hisseler!

Eski kurt yatırımcı Mario Gabelli, çetin piyasa şartlarının aşağı yukarı 2024’e kadar devam edeceğini belirtti. Ancak bunun şu anda alınabilecek ucuz hisselerin olmadığı anlamına gelmediğini de ekledi. 

Gabelli çarşamba günü CNBC’nin “Squawk Box” programında, “2024 müthiş olacak; görünüm oldukça parlak. Piyasada kısa vadede dikkate almam gereken çok sayıda jeopolitik dinamik var. Gölge bankacılık diye anılan alanda olumsuz gelişmeler yaşanacak. Ancak bunlar sadece küçük kasisler.” ifadelerini kullandı.

Gamco Investors CEO’su ve yönetim kurulu başkanı Gabelli, piyasada geçen yıl yaşanan büyük düzeltmenin ardından artık bazı alım fırsatlarının geldiğini vurguladı. FED’in agresif faiz artırım yaptığı dönemde S&P 500, 2008’den beri yaklaşık 20% kayıpla en kötü yılını geçirdi ve üç yıllık kazanç serisini sürdürememiş oldu. 

Gabelli, bir soğutma ve ısıtma sistemleri üreticisi olan Mueller Industries (MLI)’i takdir ettiğini ve bu şirketin Enflasyonla Mücadele Yasası’ndan fayda sağlayacağını söylüyor.

Şirketin “harika bir yönetime, iyi bir iş faaliyetine ve 5 dolarlık hisse başı minimum gelire” sahip olduğunu belirten Gabelli,  “Cari yıla ilişkin olarak 10 doları aşan bir gelir açıklayacaklar” dedi. 

Gabelli ayrıca Warner Bros Discovery (WBD)’yi de cazip buluyor. 

Her zaman beğendiğim tek alan, eğlence işi” diyen Gabelli,  “Warner Brothers’a baktığımda, AT&T ile bir anlaşma yapmadan önceki 27 dolardan düştüğünü görüyorum.”

 Warner Bros Discovery bu hafta Wall Street’in de beğenisini kazandı. Guggenheim, medya şirketinin “NÖTR” olan notunu çarşamba günü “AL” seviyesine yükseltti ve cazip risk/ödül oranı ile yılın ilk yarısına dair açıklamalara dikkat çekti.  

Bank of America, hisseyi “US1” listesine ekledi. Wall Street kuruluşundan yapılan açıklamada, hissenin uzun vadeli potansiyeli hakkında olumlu bakış açısının korunduğu bildirildi ve cari risk/ödül oranının “son derece cazip” olduğu görüşü vurgulandı.

Yükseliş Kaydedebilecek Ucuz Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC