Borsa Yorumları

Yüksek Getirili Fonun Seçtiği Hisseler

February 17, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yüksek Getirili Fonun Seçtiği Hisseler

558 milyon dolarlık DWS Small Cap Core fonunun hisse senedi portföy yöneticisi Michael Sesser, düşük piyasa değerli şirketlerin önümüzdeki 5-10 yılda büyük piyasa değerli şirketlere kıyasla “büyük ölçüde daha iyi performans göstereceğine” inanıyor. 

Fon, son 10 yılda yıllık olarak 10,5% getiri sağladı. Bu kategorinin yıllık getirisi 9,2% iken endeksin yıllık getirisi ise 9,3% seviyesinde. 

Bir perakende hizmet dijital ödeme şirketi olan Cantaloupe (CTLP) (piyasa değeri 373 milyon dolar) ve tıbbi görüntüleme hizmeti sağlayıcısı RadNet (RDNT) (piyasa değeri 1,2 milyar dolar), Sesser’in tercih ettiği isimler arasında. Her iki hisse de Russell 2000 endeksinde yer alıyor.

2022’de 51% düşen Cantaloupe’un hisse fiyatı, yılın başından bu yana 21% yükselmiş durumda. Şirketi takip eden ve daha önce “SAT” notu veren dört analistin tamamı hisseyi “AL” notuyla tavsiye ediyor. Analistler tarafından belirlenen ortalama 12 aylık ortalamada 9 dolarlık fiyat hedefi, çarşamba günkü kapanış fiyatına kıyasla 71%’lik bir yükselme potansiyeline işaret ediyor. 

DWS Small Cap hisseyi 2020 sonunda portföyüne katmıştı. Rekor seviyedeki dördüncü çeyrek gelir artışı ve geçen yılın sonu itibarıyla 1,1 milyon aktif ödeme cihazı sayısına yaklaşılmış olması sebebiyle fonun, şirketin büyüme potansiyeline olan güveni tam.

RadNet hisseleri bu yıl yaklaşık 11% değer kazandı. FactSet’e göre ayakta teşhis hizmeti sağlayıcısı şirket, iki analistten “AL” ve bir analistten “TUT” notu almış durumda. 34 dolar olan 12 aylık ortalama fiyat hedefi 63%’lük bir yükseliş potansiyeline işaret ediyor. Sesser RadNet’in “küçük ölçekli” tıbbi görüntüleme merkezlerini konsolide etme ve hastanelerle ortak girişimlerden fayda sağlama konusundaki geçmiş performansına vurgu yaptı.

DWS Small Cap’in portföyünde ayrıca, çelik endüstrisine hizmet veren bazı metalurjik kömür üreticileri de var. Bunlar Alpha Metallurgical Resources (AMR) (piyasa değeri 2,7 milyar dolar), Arch Resources (ARCH) (piyasa değeri 2,6 milyar dolar) ve Peabody Energy (BTU) (piyasa değeri 4,2 milyar dolar). Bu şirketler güçlü serbest nakit akışı getirisine sahip. Ayrıca Kasım 2021’de onaylanan 1 trilyon dolarlık çift taraflı altyapı bütçesinden ve geçen ağustos ayında Başkan Biden tarafından imzalanarak yürürlüğe giren Enflasyonla Mücadele Yasası’ndan dolaylı olarak fayda sağlayan isimler arasında öne çıkıyorlar.

Yüksek Getirili Fonun Seçtiği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak:CNBC