ABD Borsası Notları

Yoğun Haftaya Temkinli Başlangıç

Şubat 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Yoğun Haftaya Temkinli Başlangıç

ABD hisse senedi endeksleri, yoğun veri takviminin takip edileceği haftaya temkinli bir başlangıç gerçekleştiriyor.

Bugün e-ticaret devi Amazon (AMZN), Dow 30’a eklenirken Walgreens Boots Alliance (WBA) endeksten çıkıyor. Bu hamle ile Dow Jones’ta teknoloji ve perakende yoğunluğu artmış olacak.

Hisseler Şubat’ın son haftasına oldukça güçlü bir giriş yapıyor. Bluechip hisselerin yer aldığın Dow, haftayı tüm zamanların en yüksek seviyesinde tamamladı. S&P ilk kez 5100’ün üzerini test etti ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite haftanın son işlem gününde son 52 haftanın en yüksek seviyesini gördü.

Yatırımcılar şimdi, ekonomik ve enflasyon riskleri devam ederken yapay zekâ ivmesinin sürüp sürmeyeceğini izliyor. Bu düşünceyle, Perşembe günü açıklanacak olan Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından izlediği çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) verisi piyasanın seyrinde yön belirleyici olabilir.

Hafta boyunca şirket bilançolarının etkisiyle hisse bazlı ayrışmalar takip edilebilirken Fed yetkililerinin açıklamaları da önem arz edecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🚗 LI – Li Auto.

🔬 ALT – Altimmune 

🚙 RIVN – Rivian Automotive

🚗 TSLA – Tesla

🔊 SOUN – SoundHound AI

📺 CMCSA – Comcast 

💾 MU – Micron Technology.

🤖 ARM – Arm Holdings

🖥️ NVDA – Nvidia 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq