Borsa Yorumları

Yıldızı Parlayabilecek Uzay Teknolojisi Hisseleri

December 5, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yıldızı Parlayabilecek Uzay Teknolojisi Hisseleri

Tüm dikkatini 2023’e veren Bank of America, hızlı büyüyen uzay nihai pazarlarına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için hâlâ cazip fırsatlar olduğu düşüncesinde.

● Sektör uzmanları, uzay endüstrisinin gelişmesiyle birlikte yıldızı parlayabilecek alanlardan bazılarının uzay kaynaklarının çıkarılması, uzayda üretim, ticari uzay istasyonları ve uzay turizmi olduğuna özellikle vurgu yapıyor.

● Ay seyahatleri için tasarlanmış uzay araçlarının yanı sıra kurum aynı zamanda uzay ve savunma kabiliyetlerinin geliştirilmesine yönelik devlet harcamalarının artacağına yönelik öngörüsünde ısrarcı. Analist Ronald Epstein, “Bu sağlam büyüme profilinin uzay endüstrisinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Rocket Lab (RKLB), yalnızca uzaya ilgi gösterenler için toplamda en iyi hisse olarak nitelendiriliyor. BofA’dan yapılan açıklamada, “Uzay SPAC (birleşme amaçlı ortaklık) şirketlerinin çoğu risklerini fırlatma hizmetlerinin ötesinde yapılandırmaya gayret etmiş olsa da; Sinclair, ASI, PSC ve SolAero’yu devralan RKLB bu stratejide başarılı olan birkaç şirketten biri oldu.” ifadelerine yer verildi.

● Epstein ve ekibi tarafından hazırlanan bilgilendirme yazısında, RKLB’nin ayrıca ABD’de en çok fırlatılan ikinci roket modeli olan en olgunlaşmış ve tutarlı özellikte küçük bir fırlatıcıya sahip olduğu ifade edildi.

● Terran Orbital’in (LLAP), savunma uydularından oluşan sağlam birikimiyle öne çıktığı kaydedildi. LLAP, uzay alanındaki kabiliyetlere yönelik savunma talebinden yararlanan bir şirket olarak görülüyor.

● İlgileri üzerinde toplayan diğer uzay hisseleri şunlar: Uzay seyahatinde Virgin Galactic (SPCE), uzay teknolojisinde Arqit (ARQQ) ve Velo3D (VLD), uzay uydularında Maxar Technologies (MAXR) ve bunların yanı sıra uzaya roket fırlatma/altyapı alanında Astra Space (ASTR), Virgin Orbit (VORB), Boeing (BA), Lockheed Martin (LMT).

Yıldızı Parlayabilecek Uzay Teknolojisi Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha