Borsa Haberleri

YEO Teknoloji’den HES Yatırımı Açıklaması

February 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
YEO Teknoloji’den HES Yatırımı Açıklaması

YEO Teknoloji (YEOTK), Aşağı Aras Sıralı HES enerji yatırımlarının şirketin 100% iştiraki Yeo Enerji Yatırımları uhdesinde kaldığını açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre Aşağı Aras Sıralı HES projesi; Aşağı Aras Boztepe HES (14,16 MW), Aşağı Aras Demirkapı HES (15,74 MW), Aşağı Aras Değirmendere HES (14,95 MW) ve Aras Kalebaşı HES (13,30 MW) olmak üzere toplam 58,15 MW kapasiteli hidroelektrik santralleri yatırımından oluşuyor.

Açıklamaya göre söz konusu yatırımdan 180 GWh elektrik üretilmesi bekleniyor. Proje 49 yıllık su kullanım anlaşmasının imzalanması sonrası yürürlüğe girecek.

Yeo Teknoloji tarafından yapılan açıklamada “Yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen Şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.” denildi.

YEO Teknoloji'den HES Yatırımı Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP