Borsa Haberleri

Yeo Teknoloji’den Dev GES Anlaşması

Mart 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yeo Teknoloji’den Dev GES Anlaşması

Yeo Teknoloji (YEOTK), İskenderun Enerji Üretim ile güneş enerji santrali (GES) kurulumuna ilişkin olarak sözleşme imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre söz konusu anlaşma; Sugözü Enerji Santrali sahasına, 2. Faz Hibrit Güneş Enerjisi Santrali kurulumu, mühendislik, tedarik ve yapım işlerini kapsıyor.

Açıklamada bugün imzalanan anlaşmanın 9,9 milyon dolar olduğu ifade edildi. Proje kapsamında değişik bitki türlerinde Agrifotovoltaik uygulamalarının yapılacağı ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

“Pilot olarak Türkiye’de ilk defa farklı bitkilerde uygulanacak olan ve tarımsal uygulamalarda yol gösterici olması hedeflenen Agrifotovoltaik uygulamalar bilimsel metotlarla çalışılacaktır.”

Yeo Teknoloji’nin toplam iş anlaşmaları tutarı bugünkü anlaşma da dahil olmak üzere 8,04 milyar lira değerinde. Şirketin şubat ve ocak aylarındaki iş anlaşmalarının tutarı şu şekilde:

  • 4 Ocak 👉 5,5 milyon dolar
  • 8 Ocak 👉 2,4 milyon avro
  • 9 Ocak 👉 4,5 milyon dolar
  • 1 Şubat 👉 11,7 milyon dolar

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti