BIST Şirket Haberleri

YEO Teknoloji’den Bahreyn’deki Güneş Enerjisi Projesi için Büyük Adım

October 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
YEO Teknoloji’den Bahreyn’deki Güneş Enerjisi Projesi için Büyük Adım

YEO Teknoloji (YEOTK), Bahreyn’deki 84,8 MWP kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali projesi için önemli bir iş birliğine imza attı. Şirketin 100% iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları bu projenin alım garantisi veren bir parçası olacak şekilde GETAS Energy Company W.L.L. ile anlaşma yaptı.

Ortaklık Detayları 🤝 

GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L.’nin 4 ayrı GES projesi bulunuyor ve bu projelerin toplam kapasitesi tam 84,8 MWp. Bu anlaşma kapsamında, YEO Enerji Yatırımları’nın GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L.’den 10% hisse devri hakkı bulunuyor. Bu projeler arasında Bahreyn Formula-1 pisti de bulunmaktadır.

Anahtar Teslim İnşaatlar 📝

YEO, 23,5 MWp kapasiteli Bahreyn Uluslararası Formula-1 Pisti carport güneş enerjisi santrali dahil olmak üzere Bahreyn Üniversitesi, Bahreyn Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi ve Al-Dana Amphitheatre için 3 adet Güneş Enerjisi Santrali’nin anahtar teslim inşaatını yapma hakkına sahip. Bu inşaatlar toplamda 71,3 MWp kapasiteye sahip olacak.

YEO’nun Yenilenebilir Enerji Hedefi 🔌

Bu anlaşma, 2030 yılına kadar yenilenebilir enerjide 1 GW kapasite hedefleyen YEO’nun global alanda büyüme hedeflerine katkıda bulunacak bir adımı temsil ediyor.

YEO Teknoloji'den Bahreyn'deki Güneş Enerjisi Projesi için Büyük Adım

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP