Borsa İstanbul

YEO Teknoloji (YEOTK), Güneş Enerji Santrali Yatırımı İçin ABD’de Şirket Kurdu

December 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
YEO Teknoloji (YEOTK), Güneş Enerji Santrali Yatırımı İçin ABD’de Şirket Kurdu

YEO Teknoloji (YEOTK) iştiraki Yeo Enerji Yatırımları, ABD’nin Georgia Eyaletinde, ABD’li bir enerji şirketi ile ortaklığı sonucu 62 MWP kapasiteli güneş enerji santrali yatırımı ve geliştirmesine yönelik şirketin kurulumunu tamamladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada Yeo Enerji Yatırımları’nın şirketin 75%’ine, ABD’li şirketin ise 25% hissesine sahip olacağı belirtildi.

YEO Enerji Yatırımları söz konusu yatırımın inşaat, mühendislik, devreye alma dahil süreçlerini de yönetecek.

🤝 Anlaşma 2024’ün İlk Çeyreğinde Tamamlanacak

KAP’a yapılan açıklamaya göre söz konusu şirketin kurulumun tamamlanmasıyla birlikte, Georgian Power Company ile 2044 yılına kadar elektrik alım sözleşmesi için görüşmelerin devam edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada devam eden görüşmelerin 2024’ün ilk çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği de ifade edildi.

⚡Hedef 2030 Yılına Kadar 1 GW Kapasite

Şirket yaptığı açıklamada yenilenebilir enerjide dünyanın farklı yerlerinde 2030 yılına kadar 1GW enerji kapasitesi hedeflendiğini belirtti.

YEO Teknoloji (YEOTK), Güneş Enerji Santrali Yatırımı İçin ABD'de Şirket Kurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP