Borsa İstanbul

YEO Teknoloji (YEOTK), Fabrika Yatırımı İçin Uzun Vadeli Finansman Sağladı

December 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
YEO Teknoloji (YEOTK), Fabrika Yatırımı İçin Uzun Vadeli Finansman Sağladı

YEO Teknoloji (YEOTK), 100% iştiraki olan Reap Batarya Teknolojileri’nin inşası süren giga fabrika yatırımı için uzun vadeli finansman sağladı.

İstanbul Tuzla’da kurulacak fabrikanın üretimi ilk yıl 1 GWH olurken üç yıl içinde 5 GH’a çıkartılması planlanıyor.

2024’te Seri Üretime Geçmesi Hedefleniyor

YEO Teknoloji, eylül ayında çalışmalarına başlanan Reap Batarya’nın giga fabrikasını şimdiye kadar öz kaynaklarıyla finanse etmişti. Yeni finansmanla birlikte bahse konu fabrikanın 2024’ün ikinci yarısında seri üretime geçmesi hedefleniyor.

“Dijitalleşme Çalışmalarını Hızlandıracağız”

YEO Teknoloji CEO’su Tolunay Yıldız, yatırımla ilgili şöyle konuştu:

“Odağına 3D yani dijitalizasyon, desentralizasyon, dekarbonizasyonu alan YEO, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen enerjinin depolanması için de en yeni çözümleri yine Türkiye’de üreterek sunacak. Enerji verimliliği ve sürdürülebilirliği iyileştirmek için makine öğrenmesi ve yapay zeka ile teknolojiden faydalanarak dijitalleşme çalışmalarını hızlandıracağız. Bu yatırımla birlikte enerji sektörünün geleceğine yön vermeye kararlıyız. ‘Bizce Mümkün’ felsefemizle hedefimiz, sürdürülebilir enerji projeleriyle doğal kaynakları korumak ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak.”

YEO Teknoloji (YEOTK), Fabrika Yatırımı İçin Uzun Vadeli Finansman Sağladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks