Borsa Haberleri

Yeo Teknoloji, Romanya’da GES İnşasına Başladı

Mart 20, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yeo Teknoloji, Romanya’da GES İnşasına Başladı

Yeo Teknoloji (YEOTK), 51% ortaklığı Defic Globe’nin iştiraki olan Green Solar George SRL’nin Romanya’da güneş enerjisi santrali (GES) inşasına başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu GES’in kurulu gücünün 7,3 MWp olacağı ifade edildi. İnşasına başlanan GES’in 2024’ün üçüncü çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

Yeo Teknoloji, bu GES’in tamamlanmasının ardından yurt dışındaki 3. enerji yatırımını devreye almış olacak. Şirketin yurtdışında, Romanya’da işletmeye aldığı 18,5 MW ve İtalya’da devam eden 7,4 MW kapasiteli tesis yatırımları bulunuyor.

Yapılan açıklamada, inşasına başlanan GES için “Yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen Şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti