Borsa İstanbul

Yeo Teknoloji, Enerji Depolama Faaliyetleri İçin Şirket Kuruyor!

November 22, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Yeo Teknoloji, Enerji Depolama Faaliyetleri İçin Şirket Kuruyor!

🚀 Borsa İstanbul’da Bugün: Şirket Haberleri

 • Yeo Teknoloji (YEOTK), enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere Reap Batarya Teknolojileri unvanlı iştirak kurma kararı aldı.
 • Europen Endüstri (EUREN), Kütahya’da 1,2 milyar TL maliyetle panel camı fabrikası kuracak. 
 • Çelebi Hava Servisi (CLEBI), Hindistan’da yer alan Chennai Uluslararası Havalimanı’nın yer hizmetleri lisansı için düzenlenen ihaleyi 3,8 milyon dolar karşılığında kazandı. 
 • Trend Gayrimenkul (TDGYO), %135 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. 
 • Reysaş Taşımacılık (RYSAS), Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş ile 3 yılda yaklaşık 500 milyon TL ciro beklentisiyle “Milk-Run Sözleşmesi” imzaladı.
Yeo Teknoloji, Enerji Depolama Faaliyetleri İçin Şirket Kuruyor!

🔎 Gümüş Fiyatlarında Yükseliş Başlayacak mı?

 • Gümüş Enstitüsü’nden bu hafta yapılan açıklamaya göre, küresel gümüş talebinin bu yıl 16% artarak 1,2 milyar onsu aşması ve 194 milyon ons ile son dönemlerin en büyük açığını vermesi bekleniyor. Bu rakam 2021’deki 48 milyon onsluk açığın dört katına çıkması anlamına geliyor.

Haberin devamını detaylıca incelemek için buraya tıkla!

🌎 Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

 • Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, gelecek dönemde ABD ve Avro Bölgesi ekonomileri için durgunluğun öngörüldüğünü bildirdi. Kaynak
 • Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester pazartesi günü yaptığı açıklamada, Federal Rezerv’in ekonomiyi canlı tutarken yüksek enflasyonu düşürmeye yardımcı olacak politika eylemlerinde ince ayar yapması nedeniyle önümüzdeki aydan itibaren daha küçük faiz artırım artışlarına geçiş yapabileceğini söyledi. Kaynak
 • Uluslararası Para Fonu (IMF) Fransa’ya, kamu borcunun artmaması için gelecek yıldan itibaren mali politikalarını bütçe açığını düşürecek şekilde ayarlaması çağrısında bulundu. Kaynak
 • Almanya’nın ana sanayi lobi gruplarından biri pazartesi günü, hükümet ekonominin Pekin’e olan bağımlılığını azaltmayı amaçlayan yeni politikalar hazırlarken, Çin’in ötesinde ticareti çeşitlendirmek için sanayiye daha fazla destek verilmesi çağrısında bulundu. Kaynak
 • Katar ve Çin firmaları arasında 27 yıllık sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) anlaşması imzalandığı açıklandı. Kaynak

🇹🇷 Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

 • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne %0,08 azalışla 4.566,81 puandan başladı.
 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin doğal gaz merkezi olmak için tüm enstrümanlara sahip olduğunu belirterek “Yeni hatların ve kaynakların en ekonomik rotasının Türkiye olması sahip olduğumuz altyapının daha da gelişmeye müsait potansiyeli olduğunu gösteriyor” dedi. Kaynak

👉 Bilmende Fayda Var: Ne Oldu? Ne Olacak?

Dün hangi şirketler pay geri alımı yaptı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Ekonomik takvimde hangi önemli gelişmeler var? Bu tarz tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin!

Kimler Ne Kadar Pay Geri Aldı?

 • Esenboğa Elektrik: 21 Kasım tarihinde 67,60 – 69,20 TL fiyat aralığından 1.000 adet ESEN payı geri alındı. Geri alımların sermayeye oranı %1,35’e ulaştı. 
 • MLP Sağlık (Medical Park): 21 Kasım tarihinde 67,30 TL – 70,60 TL fiyat aralığından toplam 52.000 TL nominal değerli MPARK payları geri alındı. Geri alımların sermayeye oranı %3,17’ye ulaştı. 

Kimler Temettü Ödüyor?

Bugün temettü dağıtacak herhangi bir şirket bulunmuyor.

Ekonomik Takvimde Bizi Ne Bekliyor?

Bugün ekonomik takvimde herhangi bir kritik gelişme bulunmuyor.

Yeo Teknoloji, Enerji Depolama Faaliyetleri İçin Şirket Kuruyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı