Borsa Yorumları

Yeni Yıla Özel: Çip Hisselerinden Seçimler

December 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yeni Yıla Özel: Çip Hisselerinden Seçimler

2023’e girerken Bernstein’ın yarı iletken sektöründe tercih ettiği hisseler; Advanced Micro Devices (AMD), Nvidia (NVDA), Qualcomm (QCOM) ve Broadcom (AVGO). İlk üçü “çok belirgin bir şekilde” beklentilerini düşürürken, Broadcom (AVGO) ise üretimde hâlâ rekor gecikmeler yaşıyor.

● Dört şirket için de “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” derecelendirmesi yapan analist Stacy Rasgon, yarı iletken hisselerinin 2022’de berbat bir yıl geçirdiğini ve 2023’te sektör için çöküşün muhtemel olduğunu, ancak bu durumun ne kadar ileri gideceğine ve ne kadar süreceğine dair tartışmaların devam ettiğini kaydetti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Müşterilerine yönelik bir bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan Rasgon, “Mevcut tabloya bakıldığında, beklentilerini düşüren ve güçlü bir seküler hikâyenin olduğu durumlarda bu dip seviyelerde dolaşan şirketlerin hisselerine yöneleceğiz (akla gelen ilk isimler AMD, QCOM ve NVDA ile potansiyel olarak yarı piyasa değerli şirketler) ve döngüsel olarak gergin olanlar için AVGO’yu öne çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

● Rasgon ayrıca, AMD (AMD), Qualcomm (QCOM) ve Nvidia (NVDA)’nın tahminleri halihazırda düşürmüş olduğunu, ancak Intel (INTC)’in pazar payını almasına rağmen AMD (AMD)’nin birtakım müşteri riski mevcut olsa da üç şirketin de “ileriye dönük iyi hikâyeler” yazabileceğini kaydetti.

Yeni Yıla Özel: Çip Hisselerinden Seçimler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha