BIST Şirket Haberleri

Yayla Agro’dan Stratejik Hamle: Tat Gıda için Bağlayıcı Teklif

November 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yayla Agro’dan Stratejik Hamle: Tat Gıda için Bağlayıcı Teklif

Yayla Agro (YYLGD), gıda sektörünün köklü firmalarından Tat Gıda’nın (TATGD) büyük bir kısmını satın almayı hedefliyor. 

🔄 Tat Gıda’nın 53,33% Hissesi için Teklif

Yayla Agro Gıda, Koç Holding bünyesindeki Tat Gıda’nın 53,33% oranındaki paylarını bünyesine katmak için geçtiğimiz günlerde teklifte bulunmuştu.

📅 Sürecin İkinci Fazında Önemli Gelişme

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı açıklama ile 28 Temmuz 2023 tarihinde Tat Gıda paylarının satın alınması için sürecin ikinci fazına geçtiğini bildirdi. Detaylı incelemelerin ardından bağlayıcı teklifi de sunduğunu açıkladı.

📢 Koç Holding, Teklifleri Değerlendiriyor

Koç Holding (KCHOL) ise bugün yaptığı açıklamada Tat Gıda (TATGD) satışında bağlayıcı tüm tekliflerin alındığını, gelen tekliflerin koşullarının uygun görülmesi halinde sözleşme imzalama sürecine geçilebileceğini duyurdu.

⚖️ Yayla Agro Sürecin Sonuçlanmasını Bekliyor

Yayla Agro, şu anda Tat Gıda’nın paylarını satın almak için yarışan diğer firmalarla birlikte sürecin sonucunu bekliyor. Şirket süreçle ilgili gelişmelerin takipçisi olacak ve her yeni gelişmeyi kamuoyu ile paylaşacak.

Yayla Agro'dan Stratejik Hamle: Tat Gıda için Bağlayıcı Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP