ABD Borsası Notları

Yatırımcıların Risk İştahı Soğudu mu?

Şubat 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcıların Risk İştahı Soğudu mu?

ABD hisse senedi endekslerinde perşembe günü açıklanacak ve Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından izlediği Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) verisi öncesinde temkinli fiyatlamalar devam ediyor. Kişisel tüketim harcamalarının bu ay sınırlı artış göstermesi beklenirken beklenenden de yüksek bir veri açıklanması yatırımcıların risk iştahını düşürebilir.

Yatırımcılar makroekonomik verilere odaklanırken bilanço sezonu devam ediyor. Perakende devi Macy’s (M), piyasanın gelir beklentisini karşılayamadığını açıklamasının ardından büyüme planları kapsamında yaklaşık 150 mağazasını kapatma kararı aldığını duyurmasıyla hisseleri 4%’ten fazla yükseldi. Diğer bir perakende şirketi Lowe’s (LOW) ise zayıf beklentiler sundu ve yatay fiyatlandı. Zoom (ZM) ise analist beklentilerini aşarak yaklaşık 8% yükseldi.

Perşembe günü açıklanacak ve ekonominin sağlığı ile para politikasının yönüne dair ipucu sunacak olan Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları verisi öncesinde bugün açıklanan CB Tüketici Güveni Endeksi’nin beklenti altında kalarak geçen aya göre zayıflama göstermesi de yatırımcıların risk iştahının soğuduğuna ilişkin bir gösterge olarak değerlendirilebilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🚗 TSLA – Tesla

🔊 SOUN – SoundHound AI

🤖 ARM – Arm Holdings

🌱 CAN – Canaan

🖥️ NVDA – Nvidia 

☀️ RUN – Sunrun

💰 COIN – Coinbase Global

🔋 RIVN – Rivian Automotive

📹 ZM – Zoom Video Comm.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq