ABD Borsası Notları

Yatırımcılar “Tamam mı? Devam mı?” Diyor

February 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yatırımcılar “Tamam mı? Devam mı?” Diyor

ABD hisse senedi endeksleri haftayı rekor seviyede tamamlamasının ardından güne temkinli başlangıç gerçekleştiriyor. Özellikle yarın açıklanacak ABD enflasyon verisi endeksteki zirve seviyeler için “Tamam mı? Devam mı?” niteliğinde olacak. Enflasyonda beklenenden de fazla bir gerileme gerçekleşmesi durumunda Fed’in mart toplantısında faiz indirim beklentileri kuvvetlenebilir ve hisse senedi gibi riskli varlıklarda alımlar takip edilebilir. 

Makroekonomik veriler bir yana, S&P 500’te yer alan 61 şirketin bu hafta bilanço açıklaması bekleniyor. Hafta boyunca, Lyft (LYFT), Instacart (CART), DoorDash (DASH), AutoNation (AN), Kraft Heinz (KHC), Hasbro (HAS) ve Coca-Cola (KO) gibi şirketlerin bilançoları hanehalkı tüketiminin seyrine ışık tutacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🛒 WISH – ContextLogic 

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🚗 RIVN – Rivian

🔋 TSLA – Tesla

💊 RPRX – Royalty Pharma 

🖥️ INTC – Intel

🎮 NVDA – Nvidia

⛏️ BITF – Bitfarms

💡 ARM – Arm Holdings

Yatırımcılar “Tamam mı? Devam mı?” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq