Yatırımcı Yeni “ALFA”sını Seçti! Alfa Solar Halka Arz Sonuçları Göz Kamaştırdı!

November 14, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Yeni “ALFA”sını Seçti! Alfa Solar Halka Arz Sonuçları Göz Kamaştırdı!

2011 senesinde kurulan Alfa Solar Enerji A.Ş., yenilenebilir enerji ve daha özel olarak güneş enerjisi sektöründe fotovoltaik (PV) panel üretimi yapan üretici firmalarından biri.

Şirkete ilişkin daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

9-10-11 Kasım tarihleri arasında 58,50 TL fiyattan talep toplayan Alfa Solar (ALFAS)’ın halka arzına 53 katı aşkın bir talep geldi. Bireysel yatırımcıların daha fazla pay almasına yönelik başvuru sistemiyle yüksek başvurulu yatırımcıların talepleri binde 7 oranında karşılanırken bireysel yatırımcıların talepleri 5,4% olarak gerçekleşti.

Halka arz sonuçlarına göre 1.000 adet ve altındaki başvurular en yüksek payı alırken 1.001 adet ve üzeri başvuru grubuna 142 kat talep geldi.

Şirket, 16 Kasım’da düzenlenmesi planlanan Gong Töreni’nin ardından Yıldız Pazar’da “ALFAS” kodu ile işlem görmeye başlayacak. Alfa Solar’ın halka açıklık oranı 20%, halka arz büyüklüğü ise 538 milyon TL oldu.

Halka arz sonuçlarını değerlendiren Alfa Solar CEO’su Hüseyin Karabaş,

Alfa Solar olarak, 2022 yılının ilk 6 ayını 698 milyon TL ciro, 138 milyon TL net kâr ile kapattık. Toplam ciromuz Haziran 2022 itibarıyla bir önceki yılın aynı dönemine göre 380% artış kaydetti. Temel konsantrasyonumuz üretimi aralıksız artırarak devam ettirmek. Artık yüz binlerce yeni ortağımızla büyümek istiyoruz.” diye konuştu.

Şirket, 5 Yıl Boyunca Kârın 30%’unu Temettü Olarak Yatırımcılarla Paylaşacak!

Şirkete ilişkin sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyümeyi önceliklendirdiklerini belirten Karabaş, 

Borsada işlem görmeye başladığımız tarihten itibaren 5 yıl boyunca, net dağıtılabilir dönem kârımızın 30%’unu nakit olarak dağıtacağız. Toplamda 350 bine yakın yeni ortağımız hesap verebilir ve şeffaf şekilde büyüyen, büyürken düzenli temettü alabilecekleri bir şirkete ortak oldular.” dedi.

SPK, İki Yeni Şirketin Daha Halka Arzını Onayladı!

Borsa İstanbul yeni haftaya iki yeni halka arz haberiyle girdi. SPK, Sanica Isı ve Özsu Balık halka arzlarını onayladı. Halka arzlara ilişkin detayları aşağıdan bulabilirsiniz.

Sanica Isı Halka Arzına SPK onayına ilişkin detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Özsu Balık Halka Arzına SPK onayına ilişkin detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Borsa İstanbul ve Amerikan borsalarındaki yeni halka arzlara ve halka arz takvimine bu sayfadaki içeriklerden ulaşabilirsin.

Yatırımcı Yeni “ALFA”sını Seçti! Alfa Solar Halka Arz Sonuçları Göz Kamaştırdı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı