Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 9 Ekim Haftası

October 9, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 9 Ekim Haftası

9 Ekim – Pazartesi

Volatilite – Virgin Galactic (SPCE) ve Replimune Group (REPL) opsiyonlarındaki hacim normalden daha yüksek seyrediyor. Öte yandan Fisker (FSR), Biopharma (TBPH), Novavax (NVAX) ve Bowlero (BOWL) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi.    

Tüm hafta – Birkenstock’un “BIRK” sembolüyle halka arzının fiyatlandırılması ve hafta içinde işlem görmeye başlaması bekleniyor. Alman premium ayakkabı markası, yakından izlenecek olan halka arzda 9,2 milyar dolara kadar bir değerlemenin peşinde. Birkenstock için 9,2 milyar dolarlık bir değerleme, şirketi ayakkabı sektöründe 147 milyar dolarlık Nike (NKE) ve 13,1 milyar dolarlık Deckers Outdoor’un (DECK) ardından üçüncü ve 7,9 milyar dolarlık On Holding (ONON), 7,5 milyar dolarlık Skechers (SKX) ve 5,2 milyar dolarlık Crocs’un (CROX) önünde bir sıralamada piyasa değerine ulaştırabilir. 

10 Ekim – Salı

Bilanço – PepsiCo (PEP), Neogen (NEOG) ve Azz (AZZ) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Amazon (AMZN) iki gün sürecek Prime Big Deal Days alışveriş etkinliğini düzenleyecek. Analistler, Prime Big Deal Days’in yanı sıra Target (TGT), Walmart (WMT) ve Best Buy’ın (BBY) rakip promosyonlarının, genel e-ticaret satışlarına önemli bir destek sağlamasını bekliyor.

Tüm gün Adobe (ADBE) bir yatırımcı etkinliği düzenleyecek. Etkinlikte, şirketin üretici yapay zekâya ilişkin faaliyetlerinin altını çizmesi bekleniyor. Adobe’un yanı sıra bu hafta yatırımcı etkinliği düzenleyecek şirketler arasında Rayonier Advanced Materials (RYAM), Planet Labs (PL) ve HP (HPQ) yer alıyor.

TSİ 16.30 – Atlanta FED Başkanı Raphael Bostic, American Bankers Association’ın (ABA) yıllık etkinliğinde, ABA’ın baş politika yetkilisi Naomi Camper ile ABD’nin ekonomik görünümünü ele alacak. 

11 Ekim – Çarşamba

Tüm gün – HashiCorp’un (HCP) Finansal Analist Günü etkinliğinin yanı sıra Lamb Weston’ın (LW) Yatırımcı Günü, Longboard Pharmaceuticals’ın (LBPH) Yatırımcı ve Analist Günü, Worthington Industries’in (WOR) Yatırımcı ve Analist Günü ve FRP Holdings’in (FRPH) Yatırımcı Günü etkinlikleri düzenlenecek.

TSİ 15.30 – Eylül ayı üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak. 

TSİ 21.00 – FED eylül ayı toplantısının tutanaklarını yayınlanacak.

12 Ekim – Perşembe

Bilanço – Fastenal (FAST), Delta Air Lines (DAL), Walgreens Boots Alliance (WBA) ve Domino’s Pizza (DPZ) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Dun & Bradstreet (DNB), şirketin Power of Data + Generative AI Summit’ine ev sahipliği yapacak. Toplantıda, Google (GOOG) ve IBM (IBM) yöneticileri de dahil olmak üzere veri ve yapay zekâ alanındaki önde gelen isimler de yer alacak.

TSİ 15.30 – Eylül ayı enflasyon (TÜFE) verisi yayınlanacak. 

TSİ 15.30 – iRobot (IRBT) hissedarları, Amazon’un (AMZN) şirketi hisse başına 51,75 dolarlık satın alma planına ilişkin oylama yapacak.

13 Ekim – Cuma

Bilanço – UnitedHEalth (UNH), JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC), BlackRock (BLK), Progressive (PGR) ve Citigroup (C) bilanço açıklayacak. 

Yatırımcı Takvimi - 9 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha