Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 8 Temmuz Haftası

Yatırımcı Takvimi – 8 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

8 Temmuz – Pazartesi

Bilanço – Yeni haftanın ilk bilançoları Greenbrier (GBX) ile başlıyor. 

Tüm gün – Walmart’ın (WMT) Deals alışveriş etkinliği başlıyor.

9 Temmuz – Salı

Bilanço – Bilançolar Helen of Troy (HELE) ve Kura Sushi (KRUS) ile devam ediyor.

Medya gündemi – Medya dünyasının yakından takip ettiği beş günlük Allen Konferansı Idaho’da başlayacak. Etkinliğin popüler isimlerden oluşan davetli listesinde OpenAI CEO’su Sam Altman, Meta (META) CEO’su Mark Zuckerberg, Amazon (AMZN) Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Bezos, Apple (AAPL) CEO’su Tim Cook, Salesforce (CRM) CEO’su Marc Benioff, Uber Technologies (UBER) CEO’su Dara Khosrowshahi, Warner Bros Discovery (WBD) CEO’su David Zaslav ve Airbnb (ABNB) CEO’su Brian Chesky yer alıyor. Bazı analistler, bu yılki medya toplantısının son zamanlarda görülenden daha fazla gündem yaratacağını düşünüyor.

Tüm gün – Üç gün sürecek olan SEMICON West konferansı başlıyor. Etkinlik, elektronik tasarım otomasyonu, cihaz üretimi ve montaj, paketleme ve test dahil olmak üzere nihai üretimi kapsayan mikroelektronik sektöründeki en son gelişmeleri sergileyecek. 

TSİ 15.15 – Fed Başkan Yardımcısı Michael Barr, Fed’in “Financial Inclusion Practices and Innovation” etkinliğinde bir konuşma yapacak.

TSİ 17.00 – Fed Başkanı Jerome Powell, Senato’ya yılda iki kez yapılan para politikaları raporunu sunacak.

10 Temmuz – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü Manchester United (MANU) ve PriceSmart (PSMT) rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Senatosu Finansal Hizmetler Komitesi’nde ifade verecek.

Tüm gün – Super Micro Computer (SMCI), Balchem (BCPC), Gibraltar Industries (ROCK), Federal Signal (FSS) ve Helios Technologies (HLIO), CJS Summer New Ideas Konferansına katılacak şirketler arasında yer alıyor. 

Tüm gün – Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) aylık Petrol Piyasaları Raporu’nu yayımlayacak.

Tüm gün – Amazon, New York’ta AWS Summit etkinliğini düzenleyecek.

11 Temmuz – Perşembe

Bilançolar – Delta Air Lines (DAL), PepsiCo (PEP) ve Conagra Brands (CAG) üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Tyson Foods (TSN) Demo Day 2024 etkinliğini düzenleyecek. Etkinlik, startup’lara Tyson ile potansiyel ortaklık fırsatları için özel bir platform sunuyor. Seçilen girişimler, Tyson Foods yöneticilerinden mentorluk, pilot ve test programlarına erişim ve ticari ortaklık potansiyeli elde edebilecek.

Tüm gün – Günün öne çıkan yatırımcı etkinlikleri arasında Chewy’nin (CHWY) yıllık toplantıs ıve Axcelis Technologies’in (ACLS) Yatırımcı Günü yer alıyor. 

Tüm gün – McGrath RentCorp (MGRC), WillScot Mobile Mini’nin (WSC) satın alma teklifi ve diğer teklifleri oylamak için özel bir hissedar toplantısı düzenleyecek.

TSİ 15.30 – Haziran ayı enflasyon (TÜFE) verisi açıklanacak.

12 Temmuz – Cuma

Bilanço – Citigroup (C), JPMorgan Chase (JPM) ve Wells Fargo (WFC) banka bilançolarına start verecek.

TSİ 15.30 – Haziran ayı üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha