Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 8 Ocak Haftası

January 8, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 8 Ocak Haftası

8 Ocak – Pazartesi

Volatilite – Fisker (FSR) ve Invitae (NVTA) gibi hisselere yönelik “short (kısa) pozisyonlar” artışta. Öte yandan Cytokinetics’e (CYTK) gelen satın alma teklifi sonrası hissenin opsiyonlarındaki hacim de oldukça yüksek seyrediyor. TeraWulf (WULF) opsiyonları da normalin üzerinde bir ilgi görüyor. 

Bilanço – Yeni haftanın ilk bilançoları Jefferies Financial Group (JEF) ve Helen of Troy (HELE) ile başlıyor. 

Tüm gün – Perakende sektörünün en büyük etkinliği olarak bilinen ICR Conference başlıyor. Etkinliğe katılacak isimler arasında Five Below (FIVE), a.k.a Brands (AKA), On Holding (ONON), Jack in the Box (JACK), Walmart (WMT), Urban Outfitters (URBN), Dutch Bros (BROS), Domino’s Pizza (DPZ), Crocs (CROX), Darden Restaurants (DRI) ve Lululemon (LULU) gibi şirketler yer alıyor. 

Tüm gün – Genellikle yılın en büyük sağlık etkinliklerinden biri olarak değerlendirilen J.P. Morgan Sağlık Konferansı, önceki etkinliklerde birleşme ve satın alma duyuruları, ilaç verileri sonuçları ve mali tahmin güncellemelerine sahne oldu. İzlenecek önemli şirketler arasında Johnson & Johnson (JNJ), Moderna (MRNA), Abbott Laboratories (ABT), CVS Health (CVS), GSK (GSK) ve Incyte (INCY) gibi isimler var.

Tüm gün – Nvidia (NVDA), Sony Group (SONY), Microsoft (MSFT), Intel (INTC), Dell (DELL), Ford Motor (F), General Motors (GM) ve Honda (HMC) gibi teknoloji ve otomobil devleri, yılın merakle beklenen The Consumer Electronics Show (CES) etkinliğinde boy gösterecek. 

TSİ 20.30 – Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Rotary Club of Atlanta’da ekonomik görünüme ilişkin bir konuşmaya katılacak.

9 Ocak – Salı

Bilanço – Albertsons Companies (ACI), PriceSmart (PSMT) ve Acuity Brands (AYI) finansal rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 01.00 – Walmart CEO’su Doug McMillon CES etkinliğinde bir konuşma yapacak. 

10 Ocak – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü, KB Home (KBH) rakamlarını paylaşacak. 

TSİ 18.00 – New York Fed Başkanı John Williams bir etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştirecek.

TSİ 01.00 – Qualcomm (QCOM) CEO’su Cristiano Amon, FOX Business Network’ten Liz Claman ile şirketin yapay zekâ ürünleri hakkında konuşacak.

11 Ocak – Perşembe

Bilanço – Infosys (INFY) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Bluegreen Vacations Holding (BVH) hissedarları, Hilton Grand Vacations’ın (HGV) satın alma teklifini oylayacak.

TSİ 16.30 – Enflasyon (TÜFE) rakamları açıklanacak. Ekonomistler, çekirdek enflasyonda aylık bazda 0,2%, yıllık bazda ise 3,9% artış öngörüyor. 

12 Ocak – Cuma

Bilanço – Banka bilançolarının damga vuracağı cuma günü JPMorgan Chase (JPM), Bank of America (BAC), Wells Fargo (WFC), Blackrock (BLK) ve Bank of  New York Mellon’ın (BK) yanı sıra UnitedHealth Group (UNH) ve Delta Air Lines (DAL) rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 16.30 – Üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak. Gıda ve enerji fiyatlarının hariç tutulduğu çekirdek ÜFE’nin aylık 0,2% artması bekleniyor. 

Yatırımcı Takvimi - 8 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha