Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 6 Şubat

February 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 6 Şubat

6 Şubat – Pazartesi

Volatilite – Carvana (CVNA) ve Beyond Meat (BYND) hisseleri, karşılaştıkları çok yüksek hacimdeki açığa satış (kısa pozisyon) etkisiyle bir kez daha dalgalı bir hafta geçirebilir.

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Activision Blizzard (ATVI), Tyson Foods (TSN), Take-Two Interactive (TTWO). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Chegg (CHGG)’in aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor. Microsoft (MSFT) tarafından satın alınma süreci halen devam eden ATVI’ın bilançosu merakla bekleniyor.

7 Şubat – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: BP (BP), Chipotle (CMG), Fortinet (FTNT), Dupont (DD), Royal Caribbean (RCL). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Lumen Technologies (LUMN) ve Hertz Global (HTZ)’ın aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

TSİ 18.00 – Hazır giyim perakende şirketi Canada Goose Holdings (GOOS), şirketin uzun vadeli stratejik girişimlerinin ve mali görünümünün masaya yatırılacağı bir Yatırımcı Günü etkinliği düzenleyecek.

8 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Disney (DIS), CVS Health (CVS), Dominion Energy (D), Uber (UBER), MGM Resorts (MGM). Opsiyonlu işlemler, Affirm (AFRM) ve Under Armour (UAA)’un bilançolarını açıklamasının ardından çift haneli bir salınım yaşayacağına işaret ediyor.

Etkinlik – Google (GOOG), “Arama ve Yapay Zeka” konulu bir etkinlik düzenleyecek. Yapay zekaya olan ilgi gittikçe artarken, teknoloji devinden yapılan açıklamada; yapay zekanın, insanların bilgiyi arama ve bilgiyle etkileşim kurma şeklini yeniden tasarlama gücü ile ilgili ayrıntılar verileceği belirtildi.

Etkinlikte vurgulanması beklenen başlıklardan birkaçı: Alışveriş, Haritalar ve Seyahat. ChatGPT’de pay sahibi olan Microsoft (MSFT)’un da bu etkinliğe ilgisi büyük olacak. ChatGPT ile ilgili artan spekülasyonlar sebebiyle C3.ai (AI) ve Nvidia (NVDA) da son günlerde bir yükseliş eğiliminde. Yapay zekayla bağlantılı olarak hareketlilik yaşayan bir diğer hisse ise SoundHound AI (SOUN).

9 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Abbvie (ABBV), PepsiCo (PEP), Philip Morris (PM), Paypal (PYPL), Lyft (LYFT), Ralph Lauren (RL), Kellogg (K). Opsiyonlu işlemler, bilançolarını açıklamasının ardından Aurora Cannabis (ACB) ve Corsair Gaming (CRSR)’in aşağı veya yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

Basın Toplantısı – Subaru (FUJHY), Volkswagen (VLKAF) ve Honda (HMC) Chicago Auto Show’da basın toplantısı düzenleyecek. Ayrıca Stellantis (STLA)’in Ram ve Jeep markalarının tanıtımı yapılacak.

10 Şubat – Cuma

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Enbridge (ENB), Magna International (MGA).

Yatırımcı Takvimi - 6 Şubat

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı