Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 6 Mart Haftası

March 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 6 Mart Haftası

6 Mart – Pazartesi

Volatilite – En yüksek açığa satış (kısa pozisyon) yüzdesine sahip hisseler listesinin en üstünde yine Silvergate Capital (SI) ve Bed, Bath & Beyond (BBBY) var. Genius Group Limited (GNS)’in opsiyonlu işlem hacmi geçen hafta yükselişteydi.

Etkinlik – Apple (AAPL)’ın hafta içinde bir ürün brifingi yapmayı planladığına dair bazı rivayetler var. Teknoloji devi daha önceki yıllarda satışları artırmak amacıyla ilkbaharda yeni iPhone renkleri çıkarmıştı.

Bilanço – Trip.com (TCOM), Guidewire Software (GWRE) ve Lordstown Motors (RIDE) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

TSİ 21.25 Uber Technologies (UBER) CEO’su Dara Khosrowshahi, 2023 Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekom Konferansı’nda gayriresmi bir söyleşiye katılacak.

7 Mart – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Dick’s Sporting Goods (DKS), CrowdStrike (CRWD) ve Sea Limited (SE). Opsiyonlu işlem hacmi, Stitch (SFIX) ve Carparts.com (PRTS)’un, bilanço açıklaması sonrasında çift haneli olarak yukarı veya aşağı yönlü salınım gösterebileceğine işaret ediyor.

Powell Konuşması – Jerome Powell, Amerikan Senatosu bankacılık panelinin huzuruna çıkacak.

8 Mart – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması yapacak önemli şirketler: United Natural Foods (UNFI), Campbell Soup (CPB) ve MongoDB (MBD). Opsiyonlu işlem hacmi, Asana (ASAN) ve Loandepot (LDI)’un bilanço açıklaması sonrasında çift haneli olarak yukarı veya aşağı yönlü salınım gösterebileceğine işaret ediyor.

Powell Konuşması – Jerome Powell, ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’nin huzuruna çıkacak.

Hisse Bölünmesi – PACCAR (PCAR)’ın 2:1 oranındaki hisse bölünmesi yürürlüğe girecek.

9 Mart – Perşembe

Bilanço – JD.com (JD), Gap (GPS), Ulta Beauty (ULTA), DocuSign (DOCU) ve Oracle (ORCL) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlem hacmi, Arrival (ARVL) ve Allbirds (BIRD)’ün, bilanço açıklaması sonrasında çift haneli olarak yukarı veya aşağı yönlü salınım gösterebileceğine işaret ediyor.

Etkinlik – Apple (AAPL) yıllık toplantısını düzenleyecek.

TSİ 18.00 FED yetkilisi Michael Barr kripto hakkında bir konuşma yapacak. Barr daha önce yapmış olduğu açıklamalarda, denetim önceliğinin kripto faaliyetlerinden doğan riskin izlenmesi olduğunu kaydetmişti.

10 Mart – Cuma

Bilanço – Buckle (BKE) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

FED – Federal Açık Piyasa İşlemleri Komitesi (FOMC)’nde FED üyeleri için yasak dönemi başlamadan önce Fedspeak olarak adlandırılan belli belirsiz açıklamaların son turu yapılacak.

TSİ 16.30 ABD Çalışma Bakanlığı şubat ayı istihdam verisini açıklayacak. Ocak ayındaki hareketliliğin ardından aylık istihdam verisine yönelik güncelleme önem kazandı.

Yatırımcı Takvimi - 6 Mart Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı