Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 5 Şubat Haftası 

February 5, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 5 Şubat Haftası 

5 Şubat – Pazartesi

Volatilite – Yeni haftaya başlarken B. Riley Financial (RILY) hisselerine yönelik “short (kısa) pozisyonlar” bu hafta artışta. 

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları bugün McDonald’s (MCD), Caterpillar (CAT), Vertex Pharmaceuticals (VRTX), Tyson Foods (TSN), NXP Semiconductors (NXPI) ve Estee Lauder (EL) ile başlıyor. 

Tüm gün – Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’da başlayan Dünya Savunma Şovu, General Dynamics (GD), Lockheed Martin (LMT), Boeing (BA), Northrop Grumman (NOC) ve L3Harris (LHX) gibi şirketlerin katılımıyla devam ediyor. 

TSİ 22.00 – Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Fed Guvernürler Kurulu’nun Uneven Outcomes in the Labor Market konferansının açılış konuşmasını yapacak.

6 Şubat – Salı

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı salı günü Eli Lilly (LLY), Toyota Motor (TM), Centene (CNC), Amgen (AMGN), Ford Motor (F), Spotify (SPOT), Chipotle Mexican Grill (CMG) ve BP (BP) finansal rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 20.00 – Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, Ohio Bankers League Economic Summit etkinliğinin açılış konuşmasını yapacak.

7 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Alibaba (BABA), CVS Health (CVS), Fox (FOX), Arm Holdings (ARM), McKesson (MCK), Disney (DIS), Uber Technologies (UBER), PayPal (PYPL) ve Spirit Airlines (SAVE), gibi şirketler rakamlarını paylaşacak.

Tüm gün – Pioneer Natural Resources (PXD) hissedarları, ExxonMobil (XOM) birleşme anlaşmasını oylayacak.

Tüm gün – Manheim İkinci El Araç Fiyatı Endeksi raporu yayınlayacak. Sektöre yönelik güncellemeler Carvana (CVNA), CarMax (KMX), Lithia Motors (LAD) ve AutoNation (AN) gibi şirketlerin performansı açısından yakından takip edilecek.

TSİ 20.00 – Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin Washington’da Economic Club etkinliğinde bir konuşma yapacak.

8 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Astrazeneca (AZN), Unilever (UL), Pinterest (PINS), ConocoPhillips (COP), Philip Morris (PM), Duke Energy (DUK), Expedia (EXPE), Take-Two Interactive (TTWO), Tapestry (TPR), Cloudflare (NET) ve CyberArk (CYBR) bilançosunu açıklayacak.  

TSİ 02.15 – F5 (FFIV), şirketin AppWorld 2024 uygulama güvenliği konferansında finansal analistler ve yatırımcılara strateji ve ürün güncellemesi sunacak.

9 Şubat – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde PepsiCo (PEP), Newell Brands (NWL) ve AMC Networks (AMCX) ve rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – ABD Ulusal Futbol Ligi’nin şampiyonluk maçı olarak bilinen Super Bowl öncesinde DraftKings (DKNG), MGM Resorts (MGM) ve Penn Entertainment (PENN) gibi bahis şirketleri yakından izlenecek. 

Yatırımcı Takvimi - 5 Şubat Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha