Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 5 Haziran Haftası

June 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 5 Haziran Haftası

5 Haziran – Pazartesi

Volatilite – FibroGen (FGEN) ve Rayonier Advanced Materials (RYAM) opsiyonlarındaki hacim genel olarak yüksek seyrediyor. Volatil yarı iletken sektöründe ise Marvell Technologies (MRVL), Credo Technology (CRDO) ve Entegris (ENTG) “short pozisyonları (açığa satışlar)” arttı.  

TSİ 20.00 – Apple (AAPL) WWDC23 geliştirici konferansı etkinliği başlıyor. Etkinlikte teknoloji devinin yeni sanal gerçeklik cihazını ve yeni 15 inç Macbook Air dizüstü bilgisayarını tanıtması bekleniyor. Ayrıca Apple, rakiplerine paralel olarak ilk kez yapay zekâ stratejisini de ele alabilir. 

6 Haziran – Salı

Bilanço – Bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında; Ferguson (FERG), Smucker (SJM), Casey’s General Stores (CASY) ve Stitch Fix (SFIX) yer alıyor. 

Etkinlik – Ticari gayrimenkul sektörünün mevcut durumuna olan ilginin arttığı bu hafta, üç gün sürecek olan NAREIT REITWeek başlayacak. Etkinliğe katılacak şirketler arasında Alpine Income Property Trust (PINE), Kimco Realty (KIM), National Storage Affiliates Trust (NSA), Macerich (MAC), Crown Castle (CCI), Postal Realty Trust (PSTL) ve Rayonier (RYN) yer alıyor.

7 Haziran – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Brown-Forman (BF.A), GameStop (GME), Campbell Soup (CPB) ve Hashicorp (HCP) rakamlarını açıklayacak. 

Etkinlik – Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) enerji verimliliği temasıyla Global Conference on Energy Efficiency konferansını düzenleyecek.

8 Haziran – Perşembe

Bilanço – Bugün; Docusign (DOCU), Signet Jewelers (SIG) ve Vail Resorts (MTN) bilanço açıklayacak. 

Etkinlik – Toronto-Dominion Bank (TD) bankanın stratejileri ve büyüme planlarının açıklanacağı Yatırımcı Günü başlayacak. 

9 Haziran – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde NIO (NIO) bilanço açıklayacak.

Etkinlik – Nasdaq kısa pozisyon raporunu açıklayacak.

Yatırımcı Takvimi - 5 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha