Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 31 Temmuz Haftası

Temmuz 31, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 31 Temmuz Haftası

31 Temmuz – Pazartesi

Volatilite – İflas gündemi sebebiyle Tupperware Brands (TUP) ve Yellow (YELL) opsiyonlarındaki hacim arttı. Öte yandan Bullfrog AI Holdings (BFRG) ve Aravive’de (ARAV) “short (kısa) pozisyonlar” yüksek seyrediyor.  

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Arista Networks (ANET), Yum China (YUMC) ve Western Digital (WDC) bilanço açıklayacak.

TSİ 21.00 – FED Yönetim Kurulu, “Kıdemli Kredi Yetkilisi Görüş Anketi” bültenini yayınlayacak. 

1 Ağustos – Salı

Bilanço – Merck (MRK), Pfizer (PFE), Advanced Micro Devices (AMD), Caterpillar (CAT), Starbucks (SBUX), Uber (UBER), Marriott International (MAR) ve Altria (MO) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Nio (NIO), XPeng (XPEV) ve Li Auto (LI) temmuz ayı teslimat rakamlarını açıklayacak. Elektrikli araç sektöründeki fiyatlama savaşı nedeniyle bu raporlar yakından izlenecek. Li Auto ve BYD (BYDDY) gibi Çinli elektrikli araç üreticilerinin hisseleri bu yıl pazar paylarını artırdı.

2 Ağustos – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; CVS Health (CVS), Shopify (SHOP), PayPal (PYPL), Kraft Heinz (KHC), MetLife (MET) ve Humana (HUM) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Datadog (DDOG) yıllık DASH konferansını düzenleyecek. İki gün sürecek olan etkinlikte analistler, şirketin yeni yapay zekâ ürünlerini duyurmasını bekliyor.

Tüm gün – Amazon (AMZN) Tayvan’da bir Amazon Web Services Zirvesi düzenleyecek.

Kapanış sonrası – Costco (COST) temmuza ilişkin aylık satış rakamlarını açıklayacak.

3 Ağustos – Perşembe

Bilanço – Apple (AAPL), Amazon (AMZN), Amgen (AMGN), Anheuser-Bush InBev (BUD), ConocoPhillips (COP) ve Booking Holdings (BKNG) bilanço açıklayacak. 

TSİ 00.00 – Apple bilanço açıklaması yapacak. Açıklamada, yatırımcılar şirketin brüt kârı, App Store harcamaları ve Vision Pro ile ilgili görüşleri izleyecek. Apple ayrıca Microsoft’un (MSFT) Bing’i ve Google’ın (GOOG) Bard’ına benzer geniş bir yapay zekâ dil modeli geliştirip geliştirmediğine dair bir güncelleme ile gündeme oturabilir. CEO Tim Cook, bir önceki bilanço açıklamasında Cupertinolu teknoloji devinin yapay zekâyı “çok düşünceli” bir temelde sunacağını söylemişti.

TSİ 00.30 – Amazon kapanış sonrası düzenleyeceği bilanço açıklamasında yılın geri kalanı için öngörülerini duyuracak. Bilanço gününden hemen sonraki işlemlerde Amazon’a en yakın korelasyona sahip hisseler arasında Global-E Online (GLBE), Farfetch (FTCH) ve Wayfair (W) yer alıyor. Son iki yılda AMZN ile en yakın korelasyona sahip hisseler kapsamında ise Etsy (ETSY), Contextlogic (WISH) ve Chewy (CHWY) öne çıkıyor.

4 Ağustos – Cuma

Bilanço – Enbridge (ENB), Dominion Energy (D) ve Magna International (MGA) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – PDC Energy (PDCE) hissedarları, şirketin Chevron (CVX) satın alımına ilişkin bir oylama yapacak. 

TSİ 15.30 – ABD temmuz ayı istihdam verisi yayınlanacak Ekonomistler, temmuz ayında 200 kişinin istihdam edildiğini ve işsizlik oranının 3,6%’da kaldığını öngörüyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha