Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 3 Temmuz Haftası

Yatırımcı Takvimi – 3 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

3 Temmuz – Pazartesi

Volatilite – Finger Motion (FNGR) ve Amyris (AMRS) opsiyonlarındaki hacim yüksek seyrediyor. Ayrıca mağaza hisseleri Nordstrom (JWN) ve Kohl’s (KSS) “short pozisyonları (açığa satışlar)” genelin 20% üzerinde. 

Etkinlik – Haftanın ilk işlem gününde elektrikli araç üreticilerinin aylık teslimat rakamları ön plana çıkıyor. Nio (NIO), Li Auto (LI) ve XPeng (XPEV) gibi Çinli devlerin yanı sıra Tesla (TSLA) ve Rivian Automative (RIVN) de çeyreklik teslimat verilerini yayınlayacak.

TSİ 15.30 – Mayıs ayı inşaat harcamaları verisi açıklanacak. İnşaat harcamalarında nisan ayındaki 1,2%’lik artışın ardından aylık bazda 0,4%’lük bir toparlanma bekleniyor. 

TSİ 20.00 – ABD borsaları, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü bayramı sebebiyle yarım gün kapalı olacak. 

4 Temmuz – Salı

Tüm gün – ABD Borsaları, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü bayramı sebebiyle kapalı olacak.

5 Temmuz – Çarşamba

TSİ 21.00 – FED’in haziran ayı toplantı tutanakları yayınlanacak. Hazirandaki faizleri sabit tutma kararı oybirliğiyle verilmiş olsa da söz konusu tutanaklar kararın alınma sürecine ışık tutabilir. 

6 Temmuz – Perşembe

Bilanço – Haftanın ilk bilançolarının açıklanacağı çarşamba günü; Levi Strauss (LEVI), Kura Sushi (KRUS) ve Simulations Plus (SLP) rakamlarını duyuracak. 

Etkinlik – ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) Eisai ve Biogen’in (BIIB) ortak geliştirdiği Alzheimer ilacı Leqembi’ye yönelik kararını açıklayacak.

TSİ 15.30 – ABD işsizlik başvuruları rakamları açıklanacak. Piyasalar, geçen haftaki 239 binlik düşüşün önceki üç haftada görülen 260 binlik işsizlik başvurusu artışının ardından sürdürülebilir olup olmayacağını izleyecek.

7 Temmuz – Cuma

Bilanço – Azz (AZZ) ve Urban One (UONE) bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.30 – Haziran ayı istihdam verileri açıklanacak. Ekonomistler, geçtiğimiz ay 213 bin kişinin işgücüne katıldığını ve işsizlik oranının 3,7%’den 3,6%’ya indiğini tahmin ediyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha