Borsa Yorumları

Yatırımcı Takvimi – 27 Mayıs Haftası 

May 27, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 27 Mayıs Haftası 

27 Mayıs – Pazartesi

Borsalar, Memorial Day tatili sebebiyle kapalı. 

28 Mayıs – Salı

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Box (BOX), CAVA Group (CAVA) ve Bank of Nova Scotia (BNS) ile başlıyor.

Tüm gün – Hess (HES) hissedarları, Chevron’un (CVX) satın alma teklifini oylayacak.

29 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Salesforce (CRM), Dick’s Sporting Goods (DKS), Chewy (CHWY), HP (HPQ), Pure Storage (PSTG), Capri Holdings (CPRI), C3.ai (AI) ve Okta (OKTA) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Zimmer Biomet’in (ZBH) Yatırımcı Günü, Toast’un (TOST) Yatırımcı Günü, Royal Caribbean’ın (RCL) yıllık toplantısı ve Vista Outdoor’s’un (VSTO) Revelsyt biriminin Yatırımcı Günü yer alıyor. 

Tüm gün – İki gün sürecek olan TD Cowen Teknoloji, Medya ve Telekom Konferansı başlayacak. Katılımcılar arasında AMD (AMD), Seagate Technology (STX) ve Clear Channel Outdoor (CCO) gibi isimler yer alıyor. 

TSİ 21.00 – Fed, Bej Kitap raporunu yayımlayacak. 

TSİ 21.00 – New York Fed Başkanı John Williams, yerel iş liderleriyle bir araya gelecek.

30 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Best Buy (BBY), Birkenstock (BIRK), Royal Bank of Canada (RY), Dollar General (DG), Foot Locker (FL), Costco (COST), Gap (GPS), Marvell Technology (MRVL), Dell (DELL), NetApp (NTAP) ve Nordstrom (JWN) bilançosunu açıklayacak.  

TSİ 16.00 – Ford Motor (F), New York’ta Bernstein Stratejik Kararlar Konferansına katılacak.

TSİ 19.00 – New York Fed Başkanı John Williams, New York Ekonomik Kulübü’nde bir etkinlikte konuşacak. 

31 Mayıs – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Genesco (GCO) ve Frontline (FRO) bilançosunu açıklayacak.

Tüm gün – CoinDesk Consensus etkinliğinin konuşmacıları arasında ABD Başkanı adayı Robert F. Kennedy Jr, ARK Invest’ten Cathie Wood, Galaxy Digital’dan Mike Novogratz, SEC Yetkilisi Hester Peirce, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Lamina1 Kurucu Ortağı Neal Stephenson yer alacak. 

Tüm gün – Sağlık sektörünün gözü Chicago’da başlayacak ve 4 Haziran’a kadar sürecek olan Amerikan Klinik Onkoloji Derneği toplantısında olacak. Arcus Biosciences (RCUS) AstraZeneca (AZN), Pfizer (PFE) ve Gilead Sciences (GILD) analistlerin yakından izleyeceği şirketler arasında yer alacak. 

TSİ 15.30 – Nisan ayına ilişkin çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) verisi açıklanacak. Ekonomistler endeksin yıllık bazda 2,8% artacağını tahmin ediyor. Enflasyon göstergesinin nisan ayında aylık bazda da 0,3% artışla mart ve şubat aylarındaki hızına ulaşması bekleniyor.

Yatırımcı Takvimi - 27 Mayıs Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha