Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 27 Kasım Haftası

Yatırımcı Takvimi – 27 Kasım Haftası
Google News Icon Takip Et

27 Kasım – Pazartesi

Volatilite – Dutch Bros (BROS) ve Luminar Technologies (LAZR) “short (kısa) pozisyonları” yükselmeye devam ediyor. Öte yandan DISH Network (DISH) ve EyePoint Pharmaceuticals (EYPT) opsiyonlarındaki hacim son günlerde ivme kazandı. 

Bilanço – Bu haftanın bilançoları Zscaler (ZS) ve Seadrill Limited (SDRL) ile başlıyor. 

Tüm gün – StoneX (SNEX) hisseleri, şirketin 3’e 2 hisse bölünmesinin ardından bölünmeye göre düzeltilmiş olarak bugün işlem görmeye başlayacak.

Tüm gün – Las Vegas’ta Amazon’un (AMZN) üst düzey yöneticilerinin konuşmalarıyla AWS re:Invent konferansı başlayacak. Seattle’lı e-ticaret devi, bu yılki etkinlikte üretici yapay zekâ üzerine çok fazla tartışma olacağını söyledi. Geçmişte Wall Street analistleri re:Invent sunumlarına dayanarak AWS gelir tahminlerini zaman zaman yükseltmişti, bu yüzden yatırımcılar tarafından yakından izlenecek bir etkinlik olacak. 

28 Kasım – Salı

Bilanço – Intuit (INTU), Workday (WDAY), Splunk (SPLK), Netapp (NTAP), Hewlett Packard Enterprise (HPE) ve Crowdstrike (CRWD) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Planlanan önemli yatırımcı etkinlikleri arasında UBS Teknoloji, Medya ve Telekom Konferansında sunum yapacak olan GoDaddy (GDDY), Ecovyst’in (ECVT) Yatırımcı Günü ve Chart Industries’in (GTLS) Yatırımcı Günü yer alıyor.

TSİ 19.00 – ABD Ulusal Perakende Federasyonu (NRF), beş günlük Şükran Günü tatil döneminin alışveriş rakamlarını açıklayacak.

29 Kasım – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Salesforce (CRM), Snowflake (SNOW), Dollar Tree (DLTR), Hormel Foods (HRL) ve Five Below (FIVE) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Regis (RGS), 1’e 20 ters hisse bölünmesinin ardından bölünmeye göre düzeltilmiş olarak işlem görmeye başlayacak.

Tüm gün – Tesla (TSLA) ve SpaceX CEO’su Elon Musk, New York Times DealBook Summit etkinliğinde röportaj vermesi beklenen kişiler arasında yer alacak. Disney (DIS) CEO’su Bob Iger, JPMorgan (JPM) CEO’su Jamie Dimon, Warner Bros Discovery (WBD) CEO’su David Zaslav ve FTC Komisyon Üyesi Lina Khan’ın da özel açıklamalar yapması planlanıyor.

TSİ 21.45 – Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, Loyola University Chicago Quinlan School of Business’ın Policy Conference 2023 etkinliğinde açılış konuşması yapacak. 

TSİ 22.00 – Fed, Bej Kitap’ı yayımlayacak. 

30 Kasım – Perşembe

Bilanço – Günün öne çıkan bilançoları arasında Royal Bank of Canada (RY), Toronto-Dominion Bank (TD), Dell Technologies (DELL) ve Kroger (KR) yer alıyor. 

TSİ 16.30 – Çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) rakamları açıklanacak. Ekonomistler, Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesinin aylık bazda 0,2%, yıllık bazda 3,5% artmasını bekliyor.

Tüm gün – OPEC+ geçen hafta ertelediği toplantısını gerçekleştirecek.

Tüm gün – Ingersoll Rand (IR) yatırımcı ve analist toplantısı gerçekleştirecek. 

Tüm gün – Tesla, uzun zamandır beklenen Cybertruck’ın ilk resmi teslimatlarını kutlamak üzere Austin’deki Gigafactory’de bir etkinlik düzenleyecek. CEO Elon Musk’a göre Tesla yılda 200 bin Cybertruck üretmeyi hedefliyor. 

1 Aralık – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Bank of Montreal (BMO) rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – 2023 İklim Değişikliği Konferansı, kısaca COP28i Dubai’de başlayacak. Özellikle ABD’nin iklim zirvesinde nükleer füzyon gücünü ticarileştirmeye yönelik ilk uluslararası stratejiyi ortaya koyması bekleniyor. Petrol devleri ExxonMobil (XOM), Chevron (CVX), Shell (SHEL) ve BP (BP) karbon yakalama ve temiz enerji yatırım hedefleri konusunda alınacak kararlardan etkilenebilir.

Tüm gün – Eli Lilly’nin (LLY) Point Biopharma’yı (PNT) satın almak için sunduğu ihale teklifinin süresi doluyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha