Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 26 Şubat Haftası 

Şubat 26, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 26 Şubat Haftası 

26 Şubat – Pazartesi

Volatilite – Haftanın ilk işlem gününde Virgin Galactic’in (SPCE) bilançosu öncesinde hisselere yönelik “short (kısa) pozisyonlar” yüksek seyretmeye devam ediyor. Öte yandan Qurate Retail (QRTEA) ve Iovance Biotherapeutics (IOVA) opsiyonlarındaki hacim de yükselişte. 

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Workday (WDAY), Li Auto (LI) ve Zoom Video (ZM) ile başlıyor. 

Endeks Hareketleri – Amazon (AMZN), Walgreens Boots Alliance’ın (WBA) yerini alarak Dow Jones endeksine katılacak. Dow 30’daki değişim, Walmart’ın (WMT) endeksteki ağırlığını azaltacak olan 3’e 1 hisse bölünmesi kararından kaynaklandı. Amazon, Walmart hisse bölünmesinin gerçekleştirildiği gün Dow’a katılacak.

Tüm gün – Dört gün sürecek olan MWC Barselona Konferansı başlıyor. Etkinliğin açılış konuşmacıları arasında Accenture (ACN) CEO’su Julie Sweet, China Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Yang Jie ve Dell Technologies (DELL) CEO’su Michael Dell yer alıyor. MWC, sektörün en büyük ve en etkili bağlantı etkinliklerinden biri olarak tanımlanıyor. Etkinlik sırasında yapılan sunumlar geçmişte zaman zaman katılımcı şirketlerin hisse fiyatlarında harekete yol açmıştı.

27 Şubat – Salı

Bilanço – Lowe’s (LOW), Amiercan Tower (AMT), AutoZone (AZO) ve eBay (EBAY) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Nasdaq, kısa pozisyonlara yönelik son güncellemesini paylaşacak.

Tüm gün – Günün yatırımcı etkinlikleri arasında Whirlpool’un (WHR) Yatırımcı Günü ve Cisco’nun (CSCO) son iş güncellemesi yer alıyor. Ayrıca AMC Networks (AMCX) ve Cinemark (CNK) da bir JPMorgan konferansına katılacak. 

Tüm gün – Dört gün sürecek Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı başlıyor. Etkinlikte en çok beklenen güncellemelerden biri yeni Renault 5 elektrikli aracı olacak. Geçtiğimiz günlerde yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan bir bilanço açıklayan Lucid Motors (LCID) da Air modelini Cenevre’de sergileyecek. 

28 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Salesforce (CRM), Royal Bank of Canada (RY), Baidu (BIDU), HP (HPQ) ve Snowflake (SNOW) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Günün Fed konuşmacıları kapsamında Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic para politikası ve ekonomi üzerine bir konuşma yapacak. Boston Fed Başkanı Susan Collins, Dartmouth College Tuck School of Business’ta bir sohbete katılacak ve New York Fed Başkanı John Williams, Long Island Association tarafından düzenlenen bir ekonomik brifinge katılacak.

Tüm gün – Apple (AAPL) yıllık hissedar toplantısını düzenleyecek. Hissedarlar, şirketin yapay zekâ hedefleri gibi çeşitli konular üzerine oylama yapacak.

29 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Anheuser-Busch InBev (BUD), Toronto-Dominion Bank (TD), Dell Technologies (DELL) ve Autodesk (ADSK) bilançosunu açıklayacak.  

TSİ 16.30 – Çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisi açıklanacak. Çekirdek PCE, geçtiğimiz son iki ayda yıllık bazda düşüş göstermişti. 

1 Mart – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde fuboTV (FUBO) ve Plug Power (PLUG) rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Beklenen önemli veri raporları arasında NIO (NIO), XPeng (XPEV) ve Li Auto (LI) teslimat raporları yer alıyor. 

TSİ 21.30 – San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Chicago Booth School of Business tarafından düzenlenen 2024 ABD Para Politikası Forumu’nda “Yapay Zekâ ve İşgücü Piyasası” başlıklı bir panele katılacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha