Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 26 Haziran Haftası

June 26, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 26 Haziran Haftası

26 Haziran – Pazartesi

Volatilite – Vroom (VRM) ve FibroGen (FGEN) opsiyonlarındaki hacim bir kez daha yüksek seyrediyor. Öte yandan ImmunityBio (IBRX) ve Kura Sushi (KRUS) “short pozisyonları (açığa satışlar)” genelin 25% üzerinde. 

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde bilanço açılışı Carnival (CCL) ile başlıyor. Analistler, gemi seyahat şirketinin yıl sonu beklentilerini yükselteceğini tahmin ediyor.

Etkinlik – Snowflake’in (SNOW) dört günlük Snowflake Summit 2023 başlıyor. Etkinlikte şirketin yatırımcılara son atılımları ve kullanım senaryolarını sunması bekleniyor. Ayrıca Nvidia (NVDA) CEO’su Jensen Huang ile kısa bir görüşme de yapılacak. 

27 Haziran – Salı

Bilanço – Walgreens Boots Alliance (WBA), Manchester United (MANU) ve Jefferies Financial (JEF) bugün bilanço açıklayacak.

Etkinlik – Delta Air Lines (DAL) yatırımcı günü düzenleyecek. Şirketin bir önceki benzer etkinliği sonrası hisseleri 3% ralli yapmıştı. 

Etkinlik – ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun Microsoft’un (MSFT) Activision Blizzard (ATVI) satın alımına yönelik dava devam edecek. 

28 Haziran – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Micron Technology (MU), General Mills (GIS) ve Blackberry (BB) rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 16.30 – FED Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, ECB’nin Merkez Bankacılığı Forumu etkinliğine katılacak.

TSİ 19.00 – Roblox (RBLX) CFO’su Michael Guthrie ve CTO’su Dan Sturman Morgan Stanley ile yapay zekâ hakkında bir görüşme yapacak.

TSİ 23.30 – FED’in ABD’nin en büyük 23 bankasına uyguladığı stres testinin sonuçları açıklanacak. Stres testinin, işsizlik oranının 10%’a yükselmesi ve bankaların alım satım defterlerine yönelik bir piyasa şoku gibi kriz koşullarını kapsaması bekleniyor. Bank of America (BAC), Citigroup (C), JPMorgan (JPM), State Street (STT), Wells Fargo (WFC) ve Goldman Sachs (GS) teste tabi tutulacak bankalardan bazıları.

29 Haziran – Perşembe

Bilanço – Bugün; Nike (NIKE), Paychex (PAYX), McCormick (MKC) ve Simply Good Foods (SMPL) bilanço açıklayacak. 

Etkinlik – Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu ticari otonom araçlarla ilgili bir oturum düzenleyecek. Alphabet’in (GOOG) Waymo’su, şirketin sürücüsüz yolculuklar için ücret almasına izin vermesi için ve General Motors’un (GM) Cruise filosunu genişletmek ve San Francisco’nun 7×7’sinin tamamına 100 sürücüsüz araç yerleştirmek için komisyona başvurmuştu.

30 Haziran – Cuma

Bilanço – Constellation Brands (STZ) bilanço açıklayacak. 

Tüm Gün – Çeyreğin ve yılın ilk yarısının son işlem günü olması, fon yöneticilerinin Amazon (AMZN), Alphabet (GOOG), Apple (AAPL), Tesla (TSLA), Microsoft (MSFT), Meta Platforms (META) ve Nvidia (NVDA) gibi popüler isimlere ekleme yaparak çeyrek sonu holding raporlarında görünecek olan kayıp serisindeki hisseleri değiştirebilecekleri anlamına geliyor. 

Yatırımcı Takvimi - 26 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha