Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 25 Eylül Haftası

September 25, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 25 Eylül Haftası

25 Eylül – Pazartesi

Volatilite – Tilray (TLRY) ve Relmada Therapeutics (RLMD) opsiyonlarındaki hacim normalden daha yüksek seyrediyor. Öte yandan Novavax (NVAX) ve Wayfair (W) “short (kısa) pozisyonları” bir kez daha yükseldi.    

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Thor Industries (THO) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Huawei medya için bir ürün etkinliği düzenleyecek. Analistler, Mate 60 Pro 5G akıllı telefonu ve ciahzda kullanılan çip hakkında ayrıntıları inceleyecek. Tanıtılan son Huawei telefonunda Çinli Semiconductor Manufacturing International tarafından üretilen bir çip kullanılmış ve bu durum, ABD’de endişeye neden olmuştu. Ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ABD’nin Mate 60 Pro’ya güç veren çipin bileşimi hakkında daha fazla bilgi edinilmesi gerektiğini söylemişti.

26 Eylül – Salı

Bilanço – Costco (COST), Cintas (CTAS) ve United Natural Foods (UNFI) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Workday’in (WDAY) dört gün sürecek olan Workday Rising konferansı başlayacak. 

Tüm gün İki gün sürecek olan Jefferies Hücre ve Genetik Tıp Zirvesi New York’ta başlayacak. Etkinliğine katılan önemli şirketler arasında Caribou Biosciences (CRBU), Generation Bio (GBIO), Solid Biosciences (SLDB), 4D Molecular Therapeutics (FDMT) ve Gracell Biotechnologies (GRCL) gibi isimler öne çıkıyor.

Tüm gün – Microsoft’un (MSFT) Windows’a yönelik yapay zekâ asistanı piyasaya sürülecek. 

27 Eylül – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Micron Technology (MU), Paychex (PAYX) ve Jefferies Financial Group (JEF) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – TotalEnergies (TTE), üst düzey yönetimin şirketin stratejileri ve finansal görünümüne ilişkin bilgiler vereceği bir Yatırımcı Günü düzenlenecek. TotalEnergies hisseleri, önceki yatırımcı günü etkinliklerinden sonra dalgalı bir seyir izlemişti.

Tüm gün – Meta Platforms’un (META) iki gün sürecek olan META Connect konferansı başlayacak. CEO Mark Zuckerberg, yapay zekâ ve sanal, karma ve artırılmış gerçekliğe odaklanacak olan etkinlikte açılış konuşmasını yapacak. Morgan Stanley, etkinliği hissede potansiyel bir fiyat hareketlendiricisi olarak görüyor. Banka, büyük dil modeli sohbet deneyimleri ve potansiyel olarak yeni geliştirici, içerik oluşturucu veya reklamveren araçları dahil olmak üzere, kullanıcıya yönelik yeni yapay zekâ araçlarının tanıtılmasını bekliyor.

28 Eylül – Perşembe

Bilanço – Accenture (ACN), Nike (NKE), CarMax (KMX) ve Jabil (JBL) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – CNBC’nin Delivering Alpha Investor Zirvesi’nde Pershing Square Capital Management CEO’su Bill Ackman ve diğer hedge fon yöneticilerinin konuşmaları yer alacak.

Tüm gün – Stratasys (SSYS) hissedarları, şirketin Desktop Metal (DM) tarafından satın alınmasına ilişkin anlaşmayı oylayacak. Anlaşmanın yol açtığı belirsizlik sebebiyle Stratasys hisseleri geçtiğimiz altı haftada 12% değer kaybetti.

TSİ 16.00 – Chicago FED Başkanı Austan Goolsbee, Peterson Institute for International Economics’de politika görünümüne ilişkin bir konuşma yapacak. 

29 Eylül – Cuma

Bilanço – Carnival (CCL) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Tesla (TSLA) üçüncü çeyreğin son iş gününde analistlerin ikinci çeyrek teslimat tahminlerini açıklamasıyla gündemde olacak. Konsensüs tahmin, şu anda ikinci çeyrek için 463 bin seviyesinde. 

Yatırımcı Takvimi - 25 Eylül Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha