Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 25 Aralık Haftası

December 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 25 Aralık Haftası

25 Aralık – Pazartesi

ABD borsaları, Noel tatili nedeniyle kapalı. 

26 Aralık – Salı

Volatilite – Dyne Therapeutics (DYN) ve Upstart Holdings (UPST) gibi hisselere yönelik “short (kısa) pozisyonlar” artışta. Öte yandan olası bir satın alma anlaşması haberleriyle Cytokinetics (CYTK) opsiyonlarındaki hacim de hız kazandı. 

Veri gündemi – Nevada Gaming Commission and Board, bu hafta kasım ayı oyun ve eğlence rakamlarını açıklayacak. Caesars Entertainmet (CZR), MGM Resorts (MGM), Boyd Gaming (BYD), Wynn Resorts (WYNN), VICI Properties (VICI), Full House Resorts (FLL), Bally’s (BALY) ve Red Rock Resorts (RRR) gibi şirketler, bu rakamlardan etkilenebilecek isimler arasında yer alıyor. 

Birleşme ve satın almalar – Paramount Global (PARA) ve Warner Bros Discovery’nin (WBD), ABD’nin canlı spor yayınları alanında büyük etkileri olması beklenen olası anlaşmalarına ilişkin gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından izlenecek. 

TSİ 18.30 – Dallas Fed İmalat Anketi sonuçları yayımlanacak. 

27 Aralık – Çarşamba

Tüm gün – Intensisty Therapeutics hisselerinin şirketin halka arzından sonra elde tutma süresi (lock-up period) sona eriyor. 

TSİ 18.30 – Richmond Fed İmalat Endeksi yayımlayacak. 

28 Aralık – Perşembe

Tüm gün – MDxHealth’in (MDHX) 1’e 10 ters hisse bölünmesi gerçekleşecek. 

29 Aralık – Cuma

Tüm gün – Tesla (TSLA) hisseleri, elektrikli araç devinin dördüncü çeyrek teslimatlarını açıklamaya hazırlandığı bu hafta yatırımcılar tarafından yakından izlenecek. 

Yatırımcı Takvimi - 25 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha