Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 21 Ağustos Haftası

Ağustos 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 21 Ağustos Haftası

21 Ağustos – Pazartesi

Volatilite – T2 Biosystems (TTOO) ve Bionano Genomics (BNGO) opsiyonlarındaki hacim yükseldi. Öte yandan Fisker (FSR) “short (kısa) pozisyonları” yüksek seyrediyor.  

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Zoom Video (ZM) ve Nordson (NDSN) bilanço açıklayacak. 

Etkinlik – VMware’in (VMW) üç gün sürecek olan VMware Explore etkinliği başlayacak. Etkinlikte VMware CEO’su Raghu Raghuram ve Nvidia (NVDA) CEO’su Jensen Huang ana konuşmacı olacak. 

Etkinlik – Intel (INTC) bulut yapay zekâ uygulamaları oluşturmaya odaklanan araştırmacılar, veri bilimcileri ve geliştiriciler için canlı bir sanal etkinlik düzenleyecek.

22 Ağustos – Salı

Bilanço – Lowe’s (LOW), Dick’s Sporting Goods (DKS), Baidu (BIDU), Medtronic (MDT) ve Toll Brothers (TOL) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Richmond FED Başkanı Thomas Barkin ve Chicago FED Başkanı Austan Goolsbee konuşmalar yapacak.

Tüm gün – Humana (HUM) Barclays, Bernstein ve Deutsche Bank analistleriyle bir toplantı düzenleyecek.

23 Ağustos – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Nvidia, Analog Devices (ADI), Snowflake (SNOW), Autodesk (ADSK), Splunk (SPLK) ve Foot Locker (FL) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Twilio (TWLO) merakla beklenen müşteri ve geliştirici konferansını gerçekleştirecek. Etkinlikte Twilio yöneticilerinin yanı sıra OpenAI CEO’su Sam Altman da önemli konuşmacılardan biri olacak. Twilio son zamanlarda bazı analistlerin yapay zekâ konusunda altını çizdiği isimlerden biri.  

TSİ 00.30 – Nvidia bilanço açıklamasını yapacak. Bilançonun ardından NVDA ile en yakın işlem korelasyonuna sahip teknoloji hisseleri arasında Marvell Technology (MRVL), Monolithic Power Systems (MPWR), Qorvo (QRVO) ve Advanced Micro Devices (AMD) yer alıyor. 

24 Ağustos – Perşembe

Bilanço – Intuit (INTU), Toronto-Dominion Bank (TD), Netease (NTES), Workday (WDAY), Ulta Beauty (ULTA) ve Marvell Technology bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Kansas City FED, Jackson Hole, Wyoming’deki yıllık ekonomi politikası sempozyumunda dünyanın dört bir yanından merkez bankacıları, politika yapıcılar, akademisyenler ve ekonomistleri ağırlayacak. 

TSİ 19.00 – Richmond FED Başkanı Tom Barkin CNBC’ye bir röportaj verecek.

25 Ağustos – Cuma

Tüm gün – Black Knight (BKI) ve Intercontinental Exchange (ICE) birleşmesine ilişkin Federal Ticaret Komisyonu’nun kararı beklenecek. 

TSİ 17.05 – FED Başkanı Jerome Powell Jackson Hole’da bir konuşma yapacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha