Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 18 Mart Haftası 

Mart 18, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 18 Mart Haftası 

18 Mart – Pazartesi

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları StoneCo (STNE), Comtech (CMTL) ve Science Applications (SAIC) ile başlıyor. 

Tüm gün – The Game Developers Conference başlıyor. Oyun sektörüne yönelik yeni teknolojiler, lansman tarihleri ve endüstri trendlerinin öne çıktığı etkinlik, geçmişte hisse hareketlerine yol açmıştı.

TSİ 23.00 – Nvidia (NVDA) CEO’su Jensen Huang, GTC 2024 etkinliğinin açılış konuşmasını yapacak. 

19 Mart – Salı

Bilanço – Tencent Music (TME), Caleres (CAL), Citi Trends (CTRN) ve Core & Main (CNM) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Nvidia’nın düzenleyeceği dört günlük GTC Konferansı başlıyor. Etkinlikte, Huang’ın şirketin bilişim, üretici yapay zekâ ve robotik faaliyetlerine ilişkin yenilikleri paylaşması bekleniyor. 

Tüm gün – Box (BOX) Analist Günü düzenleyecek.

Tüm gün – Piper Sandler, 24’üncü Yıllık Enerji Konferansı’nı düzenleyecek.

20 Mart – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Micron Technology (MU), Signet Jewelers (SIG), General Mills (GIS) ve Five Below (FIVE) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Günün önemli etkinlikleri arasında Western Midstream Partners’ın (WES) Enerji ve Kamu Hizmetleri Günü, Brown-Forman’ın (BF.A) Yatırımcı Günü, Huntington Ingalls Industries’in (HII) Yatırımcı Günü, Altar Engineering’in (ALTR) Yatırımcı Günü ve Synopsys’in (SNPS) Yatırımcı Günü yer alıyor. 

Tüm gün – Astera Labs’in halka arzından sonra işleme başlaması bekleniyor.

TSİ 19.00 – Broadcom (AVGO) altyapısında yapay zekâ uygulamalarına ilişkin gelişmeler için bir Yatırımcı Günü düzenleyecek.

TSİ 21.00 – Fed, faiz kararını açıklayacak.

TSİ 21.30 – Fed Başkanı Jerome Powell, faiz kararının ardından bir basın toplantısı düzenleyecek.

21 Mart – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Nike (NKE), FedEx (FDX), Accenture (ACN), Lululemon (LULU) ve Darden Restaurants (DRI) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Reddit’in halka arzın ardından listelenmesi bekleniyor.

TSİ 16.45 – ABD imalat, hizmetler ve bileşik PMI verileri açıklanacak.

22 Mart – Cuma

Tüm gün – Merck (MRK), sotatercept için FDA aksiyon tarihine sadece bir iş günü kala takipte olacak. Sotatercept, pulmoner arteriyel hipertansiyonu olan yetişkin hastaların tedavisi için şirketin yeni araştırma inhibitörü olarak biliniyor. Onaylanması halinde sotatercept kendi sınıfında bir ilk olacak ve pulmoner arterlerin nadir ve ilerleyici bir hastalığına yeni bir yaklaşım getirecek.

TSİ 17.00 – Digital World (DWAC) hissedarları, ABD eski başkanı Donald Trump’ın Truth Social isimli sosyal medya platformunun ana şirketi Trump Media & Technology ile birleşme teklifini oylayacak. 

TSİ 19.00 – Axonics (AXNX) hissedarları, Boston Scientific (BSX) ile planlanan birlşeşme anlaşmasını oylayacak. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha